Herec zemřel v pondělí v pražské Nemocnici Na Bulovce. Od té doby synovec a Skopečkův kamarád David Laštovka koordinovaně připravují poslední rozloučení.

To se koná v pondělí v 11 hodin ve Velké obřadní síni ve strašnickém krematoriu. O pohřbu informovali Skopečkovou dceru Marii, která žije mnoho let ve Francii a s níž neměl úplně ideální vztahy; Skopeček si za života stěžoval, že na něj kašle.

„Na rozloučení s tatínkem přiletí,“ potvrdil Laštovka. Jestli s ní dorazí i Skopečkova vnoučata či některé z pravnoučat, ovšem zatím jasné není.

VIDEO: Zemřel Jan Skopeček (†94): Ještě v devadesáti měl osm ženských!

Video
délka: 02:11.64

Zemřel Jan Skopeček (†94): Ještě v devadesáti měl osm ženských! MIRKA DVOŘÁKOVÁ, LUKÁŠ ČERVENÝ, JAROSLAV BOUDA

O poslední rozloučení s oblíbeným filmovým hrdinou se už zajímají i zástupci Pražského hradu. Prezident Miloš Zeman (75) totiž herci v roce 2017 udělil státní vyznamenání a velmi si ho vážil. Jestli se přijde Skopečkovi poklonit, nebo jen zašle kytici, bude jasné až přímo na pohřbu.

Synovec a kamarád Jana Skopečka už mezitím stihli vyklidit jeho pokoj v pražském domově pro seniory Slunečnice. Právě z něj ho museli záchranáři kvůli problémům s dýcháním převézt v neděli na Bulovku, kde v pondělí zemřel.

VIDEO: Skopeček dva měsíce po smrti Tichánkové: Nová žena?!

Video
délka: 01:06.64

Skopeček dva měsíce po smrti Tichánkové: Nová žena?! Luboš Procházka, Petr Novovotný

Fotogalerie
31 fotografií