Vzhledem k nouzovému stavu v ČR kvůli koronavirové nákaze se pohřeb Pilarové odehrál pouze v nejužším okruhu rodiny a přátel. Manžel Jan Kolomazník (67) pozval třeba Evinu sestřenici Helenu, partnerku Daniela Nekonečného (†52) Zuzanu Kardovou s dcerou, ředitele Febiofestu Kamila Spáčila, podnikatele Pavla Staňka a právě Ivanu Gottovou s maminkou Blankou. Obřad v Domově sv. Karla Boromejského v pražských Řepích, kde Pilarová v sobotu zemřela, vedl kněz Marián Pospěcha.

Zádušní mše ve Strahovském klášteře určená pro širší veřejnosti a přátele pak proběhne po skončení současné pandemie. Po dnešním rozloučení „u boromejek“ bude Pilarová zpopelněna ve svých milovaných zlatých šatech, urna s jejími ostatky pak bude uložena v rodinné hrobce v Brně. Tam také ještě žije zpěvaččina maminka Františka Bojanovská (104).

Gotta s Pilarovou pojilo dlouholeté přátelství. Setkali se hned při svých začátcích v šedesátých letech v Semaforu a dělilo jen od sebe jen pár dní. Eva také byla jednou z těch, koho Ivana Gottová požádala, aby promluvila na manželově pohřbu. Bylo to naposledy, co se Eva objevila na veřejnosti.

VIDEO: Pilarová naposledy v Blesku: Se Slováčkem o emigraci s Gottem.

Video
délka: 28:17.26

Pilarová naposledy v Blesku: Se Slováčkem o emigraci s Gottem Petr Macek, David Turek

Fotogalerie
87 fotografií