25. květen 2020
Svátek slaví Viola, zítra Filip

Osudoví muži Evy Pilarové (†80): Pravý přišel až napotřetí!

/
 • Eva Pilarová
  18. března 2020 ● 10:45

  U ní se pořekadlo do třetice všeho dobrého vyplnilo na sto procent. Eva Bojanovská (†80) z Brna se stala Pilarovou díky sňatku s kontrabasistou Milanem Pilarem (85). Vztah ale nevydržel. Druhý manžel byl zpěvák Jaromír Mayer (79), rozvedli se však po třech letech. Až třetí muž byl ten pravý. Tanečník Jan Kolomazník jediný zůstal se svou ženou, jak slíbil – opravdu až do smrti.

 • 1.

  Milan Pilar

  Eva Pilarová a její první manžel Milan Pilar
  Eva Pilarová a její první manžel Milan Pilar
  Autor: archiv

  S Milanem Pilarem se brali se v roce 1960. Manželství, z něhož vzešel jediný zpěvaččin syn Milan (57), ale skončilo jeho emigrací jen o dva roky později. Nejen že ženě kádrově zavařil, takže nemohla cestovat na Západ, ale hlavně ji nechal s tříměsíčním miminkem samotnou.

 • 2.

  Jaromír Mayer

  1969 - V roce jejich svatby se zpěvákem Jaromírem Mayerem se zvěčnili se svou dogou Hatynou.
  1969 - V roce jejich svatby se zpěvákem Jaromírem Mayerem se zvěčnili se svou dogou Hatynou.
  Autor: archiv E. Pilarové

  S Jaromírem Mayerem, idolem žen a dívek, to byla romance hodná Rosamunde Pilcherové. On tmavý krasavec, ona blondýna s krásnýma nohama. Jak Eva ráda vyprávěla, když to už přebolelo: „Svatba jako z pohádky v Paříži na konzulátu, nazpívali jsme hit Rozhoupej zvony nad námi – rozuměj ty svatební – a rozváděli jsme se prozaicky v Dejvicích.“

 • 3.

  Eva Pilarová s manželem
  Eva Pilarová s manželem
  Autor: herminapress.cz

  Druhý manželský krach Evu utvrdil v tom, že muži v showbyznysu neustojí, když je žena slavnější. Na třetího životního partnera si počkala spoustu let. Neměla už odvahu. Jana Kolomazníka v roce 1983 poznala jako tanečníka v Alhambře. Chodil jí obětavě venčit jejího pudlíka, a když dostala těžkou chřipku a musela ulehnout, rozšířil svou péči i na ni. „Bylo mi strašně zle, vařil mi čaj, dával obklady a obecně se staral o celou domácnost. Když jsem konečně mohla vstát z postele, zjistila jsem, že jsou v koupelně dva kartáčky. Aby to legalizoval, požádal mě o ruku,“ popsala Eva vstup do třetího manželství v roce 1984. A to prošlo hned v počátcích obrovskou zátěžovou zkouškou.

  V dobrém i zlém

  Zpěvačce objevili rakovinu a ještě přidali hrůzné prognózy. I díky Honzovi Eva nemoc porazila. „Nemohli jsme mít strach oba, to by nešlo,“ říkal k tomu Kolomazník s nadhledem. Pak onemocněl on se slinivkou a zpěvačka kvůli tomu napsala kuchařku zdravých receptů, aby mu i s tak složitou diagnózou mohla podstrojovat. V Janovi našla nejlepšího přítele, životní oporu, výborného kuchaře, odborníka na módu i obětavého produkčního a manažera, který to s ráznou Lvicí uměl. Stál při ní v nejtěžších chvílích, držel ji v náručí i toho smutného 14. března 2020, kdy v Domově sv. Karla Boromejského v pražských Řepích zemřela na selhání ledvin.

 • 4.

  Milovali ji i Štaidl, Vágner, Juračka, Sedláček a další...

  Ladislav Štaidl
  Ladislav Štaidl
  Autor: Archiv, ČTK

  Byla slavná a úspěšná, měla blonďatou hřívu a parádní nohy. Není divu, že se muži mohli kvůli ní přetrhnout, jen aby jí byli nablízku. O vztahu s populární Pilarkou napsal ve své knize Víno z hroznů i hudebník a podnikatel Ladislav Štaidl (75). Vytáhl na světlo historku starou desítky let. Zpěvačku tím rozhodně nepotěšil. Odmítla se ke kauze vyjádřit.

  Mezi Evininy životní partnery patřil nějakou dobu – ještě před Hanou Zagorovou (73) – také její tehdejší kapelník Karel Vágner (77). Nakonec se ale rozešli ve zlém a zpěvačka s ním potom až do konce života neprohodila ani slovo.

  Zato si jednu dobu prý dobře rozuměla s kytaristou Rebels a později skupiny Žlutý pes Zdeňkem Juračkou (†70). Byl to showmen s velkým smyslem pro humor.

  Nejvážnější to ale bylo s rockerem Pavlem Sedláčkem (78), kterého si dokonce málem vzala. Místo svatby ale kvůli němu dostala podmínku – rok vězení s odkladem na tři roky. Jen za to, že mu sehnala tenkrát nedostupné valuty na zahraniční vůz značky Fiat.

  V sedmdesátých letech se hodně mluvilo o tom, že se do Pilarky zakoukal i kubánský boss Fidel Castro (†90). Eva totiž kvůli emigraci dvou manželů mohla jen do Bulharska, Polska, SSSR a na Kubu. Zpěvačka ale tuto fámu nikdy nepotvrdila. Stejně tak se distancovala od toho, že ji díky písničce Ach, ta láska nebeská dávali fanoušci dohromady s Waldemarem Matuškou (†76). „Nikdy to nebyl můj typ,“ ujišťovala přesvědčivě.

  Fotogalerie
  37 fotografií

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 2

Evka4: Jednou jsem viděla pořad natáčený u nich doma. Pilarka ho tak sekýrovala, až mně ho bylo líto. Říkala jsem si, jak to tam asi vypadá, když u toho nejsou kamery..

(18. 03. 2020 13:26)

silen: ...jen jestli tento Kolomazník v tom manželství nebyl takový ten trouba, který za to že se přiživil na její popularitě, doma vařil, pral, žehlil, uklízel..., prostě "devótní lokaj"...

(18. 03. 2020 11:20)
Zobrazit celou diskusi
Články odjinud
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy