Onemocnění ledvin je strašně bolestivé, proto zpěvačka hledala pomoc napřed ve Všeobecné fakultní nemocnici na Karlově náměstí a pak v Domově svatého Karla Boromejského v pražských Řepích.

„Eva byla silně věřící a tam byla mezi svými. Tlumili jí obětavě bolesti, takže netrpěla,“ ujistil Nedělní Blesk manžel Jan Kolomazník (67). Dokud nebyly zakázané návštěvy, trávil u manželčina lůžka celé dny. „Nenaříkala, byla statečná a smířená. Chodil za ní kněz Marián Pospěcha, s nímž si domluvila, že ji i pochová,“ naznačil Honza, že se Eva smířila s osudem. Mše se bude konat v bazilice Nanebevzetí Panny Marie na Strahově, kam Eva chodila na modlitby každý týden. „Evu nechám zpopelnit a se mší počkáme, až pominou zákazy kvůli koronaviru,“ vysvětlil Kolomazník.

VIDEO: Pilarová naposledy v Blesku: Se Slováčkem o emigraci s Gottem

Video
délka: 28:17.26

Pilarová naposledy v Blesku: Se Slováčkem o emigraci s Gottem. Petr Macek, David Turek

Před třiceti lety Eva porazila rakovinu, i když jí lékaři předpovídali pouze pár měsíců života. To vítězství ale nebylo bez následků. Ozařování populární »Pilarce« fatálně poškodilo ledviny. A právě operace ledviny loni na podzim se zpěvačce zřejmě stala osudnou. „Eva má v celém těle zánět,“ prozradil tehdy manžel Jan Kolomazník (67). Evě valem ubývalo sil. „Nemůžu ani na počítač...“ postěžovala si loni v prosinci. Musela stále jen ležet. Ztratila chuť k jídlu. Přestože jí Honza k boromejkám nosil denně různé laskominy a čerstvé ovoce, doslova se ztrácela před očima. Zemřela ve spánku nad ránem v náručí svého muže.

VIDEO: Pilarová: Proč mi každý připomíná věk? Mně je to fuk!

Video
délka: 02:55.00

Pilarová: Proč mi každý připomíná věk? Mně je to fuk! Hana Höschlová, Aleš Brunclík

Fotogalerie
48 fotografií