3Bobule se staly poslední filmovou příležitostí Václava Postráneckého (†75), ačkoliv už byl v době natáčení nemocný a nemohl si tam fyzicky zahrát, propůjčil alespoň svůj hlas. Snímek nyní láme v kinech rekordy, což by ho jistě potěšilo.

Třetí pokračování Bobulí, ve kterých Postránecký opět vystupuje jako vinař Michalica, totiž zhlédlo za sedm neděl 220 tisíc diváků, a film tak předběhl i Havla„Vezmu-li v úvahu, že je koronakrize, na kino to je opravdu úspěch. Mám radost, a o to větší, že už se lidé ptají na čtyřku,“ řekl deníku Aha! potěšeně vinař a producent snímku Tomáš Vican (48).

Skutečně se tak nyní přemýšlí o 4Bobulích.„Čtyřka bude, ale záleží na mnoha věcech. Snad se nezhorší situace s kiny a snad budou herci do Bobulí chtít,“ říká Vican s tím, že nejdůležitější ale je, aby byl dobrý scénář.

VIDEO: Jaké byly první dojmy herců a hostů filmu 3Bobule na slavnostní premiéře?

Video
délka: 04:37.32
Video se připravuje ...

Jaké byly první dojmy herců a hostů filmu 3Bobule na slavnostní premiéře? Bioscop

Navíc je přesvědčen, že v dalším pokračování by Michalica alias Postránecký rozhodně neměl chybět. A to i přesto, že v květnu prohrál boj s rakovinou jícnu. „Jen se musí přijít na to, jak by se ve filmu objevil. A musí s tím souhlasit jeho rodina. Bez té ani ránu,“ míní Vican. 

Jednou variantou je zjevení ve snu - takto navštěvovat by mohl svou filmovou vnučku v podání Terezy Ramby (31). Ideálně kdyby přitom seděl na slavné lavičce, kde za života sám Postránecký sedával. „Jedno je ale jasné, ta lavička, na které jako Michalica sedával, si zahraje určitě,“ usmívá se Vican s tím, že Václav lavičku miloval.

Dnes je z ní také cenná relikvie farmy Pálava u Mikulova, které je Postránecký kmotrem stejně tak jako Vicanova vinařství. „Bez Vaška také proto žádné další Bobule nemohou existovat. Říkám ale, záleží na rodině, scénáři a koroně,“ uzavírá Vican.

VIDEO: Druhý pohřeb Postráneckého (†75): Něco tak dojemného jste neviděli!

Video
délka: 44:06.79
Video se připravuje ...

Druhý pohřeb Postráneckého (†75): Něco tak dojemného jste neviděli! Blesk TV

Fotogalerie
115 fotografií