Vinař a producent snímku 3Bobule Tomáš Vican (48) navštívil loni na jaře Postráneckého doma. „Pustili ho na skok ze špitálu. Nikdy na to setkání nezapomenu,“ říká Vican. „Těch deset souvětí, která ve filmu zazní, jsme si ladili dopředu po telefonu i po mailu. Vaškova žena Helenka napekla sladkosti, udělala jednohubky,“ popisuje atmosféru posledního setkání s hercem, který bojoval s rakovinou, přímo u něj doma v říčanském domě.

Nebýt toho, bylo by to jako příjemné posezení dlouholetých přátel v domácím prostředí. „Nemohl jsem vědět, že Vašek poté odejde během šesti týdnů. Zpětně myslím, že on to tušil,“ dodává smutně producent.

Ve trojce se pro Postráneckého nabízelo hodně prostoru. Dcera Klára v podání Terezy Ramby Voříškové (30) bojuje s předsudky okolí, které nevěří, že žena může dělat kvalitní víno a překročit stín svého otce, vyhlášeného vinaře, kterého představuje právě Václav. Už mu ale nebylo dopřáno rozehrát svůj part, jak byl zvyklý. Síly mu rychle ubývaly. Loni 7. května herec podlehl rakovině jícnu. Premiéra filmu 3Bobule je 12. března.

VIDEO: 3Bobule: Nevinně o víně! Podívejte se do zákulisí natáčení oblíbené filmové série

Video
délka: 02:07.20

3Bobule: Nevinně o víně! Podívejte se do zákulisí natáčení oblíbené filmové série Bioscop

Fotogalerie
53 fotografií