Teď už sice seriál dospěl k poslednímu dílu, ještě před natáčením musely ale představitelky čtyř dcer Anny (Vanda Hybnerová), Báry (Markéta Plánková), Cindy (Lucie Polišenská) a Danky (Ivana Korolová) podstoupit zásadní proměnu a nechat se obarvit na zrzavo.

Rudou barvu vlasů v ději přitom podědily po mamince Heleně, z níž toho přitom diváci dlouho nic moc neviděli. Dlouho se totiž objevovala jen coby hlas promlouvající z monitoru a zhmotnila se až v 80. díle. Fyzicky tak její představitelka Jaroslava Kretschmerová (64) natočila pouhých 13 dílů. Původně tato role byla prý nabídnuta jiné rusovlásce – Simoně Stašové (64). Ovšem ta úlohu manželky Václava Postráneckého a později Oldřicha Navrátila odmítla.

Alespoň se tak na place nemusela na rozdíl například od Jana Šťastného (54) či Pavly Tomicové (57) setkat s desítkou živých zvířat. Kromě koček, pejsků, myší, krav, slepic, koz, ovcí, prasat, poníka nebo králíka totiž herci natáčeli i s tygrem, medvědem, krokodýlem, velbloudem, lamou, papouškem a hadem!

A kde vlastně většina záběrů vznikala? Vila, kde rodina Krejzových žila, sice ve skutečnosti existuje a najdete ji v ulici Kamenitá v Praze 4, ovšem její interiéry tvůrci postavili v ateliérech v Malešicích. Využili tak téměř dvě desítky prostředí -  například se objevily Krejzova dílna, rodinná kuchyně a hala, ložnice Anny, Krejzova ložnice, pokoj dětí, pokoj Báry a Ondry, pokoj Danky, koupelna, pokoj Anety nebo pizzerie. A samozřejmě kumbál, čekárna a veterinární ordinace.

Seriál v číslech

12 hodin trval průměrný natáčecí den

18 měsíců se točilo

144 dílů vzniklo

570 herců se vystřídalo před kamerou

VIDEO: Poslední díl Václava Postráneckého v Krejzových! Jak se rozloučil?

Video
Video se připravuje ...

Poslední díl Václava Postráneckého v Krejzových už dnes! Jak se rozloučil? FTV Prima

Fotogalerie
38 fotografií