„Táta ho nemusel mnoho let,“ prozradila pro Aha! nejstarší dcera Gotta Dominika s tím, že Mistr nemohl Havlovi přijít na jméno a kdykoliv na něj přišla řeč, Karla to prý vždy naštvalo.

Těžko říct, co si udělali, ale podle Dominiky spor začal někdy v polovině devadesátých let. „Táta se v nějakém článku po revoluci vyjádřil, že to měl snazší než on. Že si Havel mohl v době temna psát do šuplíku, ale kdyby se on nějak vzepřel, tak měl se svou kariérou konec,“ tvrdí Gottová.

VIDEO: Dominika Gottová: O mrtvém otčímovi, osamělé mámě i válce s Rezkovou

Video
délka: 05:17.96

Dominika Gottová: O mrtvém otčímovi, osamělé mámě i válce s Rezkovou David Turek, Lukáš Červený

Vzápětí ale dodává, že nakonec k sobě čeští velikáni přece jen našli cestu. „Vím, že slovo Havel nemohl do svých šedesátin vůbec slyšet. Pak mu ale prezident pogratuloval dopisem k narozeninám a najednou se tátův vztah k němu začal měnit,“ vzpomíná Dominika.

Fotogalerie: HVĚZDNÁ PREMIÉRA FILMU HAVEL: KDO SE…
53 fotografií

Ostatně o deset let později dokonce Gott pozval tehdy už bývalého prezidenta na oslavu svých sedmdesátin v hotelu Ambassador na Václavském náměstí. „A tam začala nová éra jejich vztahu, protože táta pak pana Havla pravidelně zval domů k sobě na Bertramku,“ doplnila blondýnka, jejíž otec zemřel loni v říjnu.

Slavíka prý také mrzelo, že od Václava Havla nikdy nedostal státní vyznamenání. Přece jen se ho ale dočkal v roce 2009, i když to již bylo z rukou jeho nástupce ve funkci Václava Klause (79). Další pocty se dočká in memoriam, současný prezident Miloš Zeman (75) mu má totiž udělit Řád bílého lva a uctít tak jeho památku.

VIDEO: Do kin právě vtrhl film o Havlovi! První diváci mluví o hereckém výkonu roku

Video
délka: 01:16.42

Havel míří do kin: První diváci mluví o hereckém výkonu roku Bontonfilm

Fotogalerie
106 fotografií