V seriálu se kromě herců objevilo jako kompars také množství Višňováků. K pamětnicím patří i paní Hotová, která tehdy pracovala na místní poště. Roli pošťačky ztvárnila Růžena Lysenková (†94). „Taky jsme tam hráli. Jezdili jsme autobusem, viděli jsme třeba Jiřího Schmitzera,“ zavzpomínala ochotně pro Aha! bývalá pošťačka, která si ale nepřála být vyfocená. „Herci byli super – hlavně pan Kemr. Jen Sovák byl takový odměřený...“ zhodnotila hlavní hvězdy seriálu.

VIDEO: Plachý herec Josef Kemr: Co o něm řekly Bohdalová, Skořepová a Maciuchová?

Video
délka: 00:49.98
Video se připravuje ...

Plachý herec Josef Kemr: Co o něm řekly Bohdalová, Skořepová a Maciuchová? 

Jezdili taxíkem

Za velký zážitek pak považuje přepravu herců na plac a zpět do hlavního města. „Tenkrát byly ve filmu prachy, tak jezdili taxíkama. Vždycky jel jeden herec jedním taxíkem do Prahy. Za hodinu, za dvě jel další. Je zvláštní, že se v tomhle směru nešetřilo,“ svěřila Aha! nostalgicky paní Hotová.

Jako v kleci

Natáčení seriálu ale nebyla pro Višňováky jen idylka. „Když se filmovalo, tak se nikam nesmělo. Byli jsme tak trochu jako v kleci,“ posteskla si pamětnice.

Co (možná) nevíte?

Vymazaný Matuška

Píseň Luboše Fišera Když máš v chalupě orchestrion nazpíval Waldemar Matuška. Jenže po jeho emigraci byla orchestrální verzí bez zpěvu. A sám Walda byl vymazán z titulků. Původní verze se vrátila po roce 1989.

Nejlépe placená hvězda

Podle dobových materiálu měl největší gáži populární herec Vladimír Menšík, alias šofér autobusu a proutník Tonda Čihák. V seriálu si přišel na 108 000 Kčs, což je dnes zhruba 1,5 milionu korun. Jen na honorářích produkce vyplatila 1 302 411 Kčs. Jen pro představu – průměrná mzda v roce 1975 byla 2313 Kčs...

Až druhý Huml

Jiří Sovák byl v roli morouse Evžena Humla dokonalý. Ovšem byl až dvojkou. Původně měl hrát penzistu, jenž se odstěhoval z Prahy na vesnici, Jaroslav Marvan (†72). Ten bohužel tři měsíce před natáčením zemřel.

VIDEO: Maciuchová o Menšíkovi v Chalupářích: Čeho jste si nevšimli?

Video
délka: 00:25.35
Video se připravuje ...

Maciuchová o Menšíkovi v Chalupářích: Čeho jste si nevšimli? Petr Macek

Fotogalerie
21 fotografií