Řádění Tima Tolkkiho v Praze skončilo 22. února, kdy nasedl na letadlo a vydal se vstříc dalekému Mexiku, kde ho čekala »šňůra« naplánovaných koncertů. Stejně jako jiní umělci i manžel Dominiky Gottové měl smůlu a všechny koncerty se kvůli pandemii koronaviru nakonec musely zrušit. A tak doufal, že se uživí jako učitel na kytaru, ani to ale nejspíš nešlo tak hladce, jak podsaditý Fin doufal. A tak je zpátky v Praze!

VIDEO: Timo na hrobě Karla Gotta: Měl jsem být na pohřbu, nepozvali mě!

Video
délka: 00:36.32

Timo na hrobě Karla Gotta: Měl jsem být na pohřbu, nepozvali mě! David Turek

3. července přiletěl Timo Tolkki do Prahy a od té doby své sociální sítě plní fotkami z ulic a kaváren hlavního města. Podle všeho byl už navštívit i nahrávací studio, a tak to vypadá, že v České republice bude pokračovat a snažit se vzkřísit svou v poslední době spící kariéru hudebníka.

Zajímavé ale je, že se ještě před návratem do Prahy „stavil“ v rodném Finsku, jak upozornil web expres.cz. Tam opatření nejsou tam přísná jako v České republice, a tak pravděpodobně nemusel podstoupit ani čtrnáctidenní karanténu, ani testy na covid-19, přestože Mexiko, stejně jako celá Jižní Amerika spadá pod nejrizikovější státy s ohniskem koronaviru. To samé ale  neplatí pro cestování z Finska, které spadá na tzv. „semaforu“, sestaveném podle míry rizika nákazy, pod zelenou barvu, což znamená nízké riziko a tím upadající povinnost karantény či testování. To znamená, že kdyby se Timo vrátil do Prahy rovnou z Mexika, preventivní opatření by dodržet musel, takhle se jim ale možná rafinovaně vyhnul.

Lze se domnívat, že Dominiku Gottovou už Timo stihl od svého návratu kontaktovat. Její narozeniny, které oslavila před necelými dvěma týdny, ale nestihl. „Volal mi v noci na čtvrtek a gratuloval mi. Ale zároveň mě vylekal, protože říkal, že tam bylo zemětřesení. Naštěstí se nikomu nic nestalo,“ svěřila se v té době Blesku nejstarší dcera zesnulého Karla Gotta (†80). Věděla v tu chvíli, že se Timo brzy vrátí? Zajímat by ji to ostatně mělo už kvůli několik měsíců táhnoucímu se rozvodu, který se kvůli pandemii pěkně protáhne.

VIDEO: Gottová na narozeninách tátova kamaráda: Žiju ze dne na den

Video
délka: 02:42.32

Gottová na narozeninách tátova kamaráda: Žiju ze dne na den David Turek, Jan Jedlička

Fotogalerie
59 fotografií