Na počátku byl určitě dobrý úmysl, ale kvůli oslovení, které Mádl používá v reklamních spotech v kampani Zachraň bábu, zachraň dědka, nepadl na úrodnou půdu. „Kdykoliv tento spot zahlédnu v televizi, mám chuť toho kluka proplesknout! Je to neskutečná drzost nazývat nás starší bábou s dědkem,“ rozčiluje se herečka, která sama před rizikem nákazy odjela na svou chalupu, odkud nevychází.

„Je od něj hezké, že se chtěl zapojit a pomoci, ale takhle, Jirko, určitě ne! Měj trochu úcty ke stáří, i ty to jednou poznáš, jaké to je, na vlastní kůži,“ vzkazuje herci představitelka drbny Nyklové. „Nejsem sama, kdo s tím má problém, se Zdenou Hadrbolcovou jsme vždy nazlobené, když nám scenáristi v Ulici dají do scénáře, že stařeny si povídají. Není přece tak těžké být ke svému okolí slušný, ona slova můžou zraňovat,“ dodala Jarka, která se těší, že se v červnu vrátí do nekonečného seriálu.

Zachraň bábu, zachraň dědka!

Herec a režisér Jiří Mádl zahájil kampaň Zachraň bábu, zachraň dědka a spustil webovou stránku, na které si mohou lidé stáhnout leták a s jeho pomocí pak nabídnout seniorům pomoc, především zajištění nákupů či vyzvednutí léků.

„Chceme, aby lidé aktivně pomáhali těm, kteří jsou v současné situaci tou nejohroženější skupinou, tedy seniorům. Jde o to, že v tuhle chvíli je spousta ochotných dobrovolníků, ale nikdo se jim o pomoc nehlásí. Senioři povětšinou neumí zacházet s moderními technologiemi, proto je nezbytné dostat k nim informace takovým způsobem, jaký u nich funguje,“ řekl Mádl.

VIDEO: Jaroslava Obermaierová o Vánocích: Jsou to jen svátky pro děti, už je neslavím.

Video
délka: 03:01.52
Video se připravuje ...

Jaroslava Obermaierová o Vánocích: Jsou to jen svátky pro děti, už je neslavím. Pavlína Horáková, Lukáš Červený

Fotogalerie
21 fotografií