Před volbami v roce 2010 zveřejnili herci Martha Issová (38) a Jiří Mádl klip Přemluv bábu, v němž vyzvali mladou generaci, aby nenechala své prarodiče volit z nostalgie levici. 

Podobným způsobem teď vyzývá okolí, aby pomohlo seniorům, a to kampaní Zachraň bábu, zachraň dědka. „My bychom byli rádi, kdybychom vyzvali lidi nejen k tomu, aby tiskli přímo tyhle plakáty, ale abychom vyzvali celkově ke vzájemné pomoci v rámci čtvrtí. Ať už to bude, že si vzpomeneme, že máme přímo nějakého příbuzného v ulici, nebo že kolem našeho bytu chodí často nějaký senior, tak se ho pokusíme vyhledat, poněvadž víme, kde bydlíme,“ říká o projektu Mádl, který video společně s Michalem Deusem z AdHackers natočil za jeden den. 

Po jeho zveřejnění Jiřímu chodí desítky fotek od lidí, které kampaň oslovila a začali pomáhat. Ale najdou se i tací, které video pobouřilo. „Nejsem cimprlich, ale obávám se, že název našich seniorů je sprostý, pane Mádle, úmysl klipu je jistě dobrý, ale tím oslovením vše znehodnoceno, nešlo třeba Pomoz babičce a dědovi. Myslím, že obhroublé oslovení se teď opravdu, ale opravdu nehodí, píše pod videem jeden ze sledujících.

VIDEO: Jiří Mádl je bez ženské! Jak by jeho vyvolená měla vypadat?

Video
délka: 03:12.45
Video se připravuje ...

Jiří Mádl je bez ženské! Jak by jeho vyvolená měla vypadat? Markéta Reinischová, Jan Jedlička

Fotogalerie
34 fotografií