Zpěvák Bohuš Matuš je mužem plným protichůdných názorů. Nejprve prohlašuje, že chce se svou nezletilou přítelkyní Lucinkou založit rodinu, poté se hájí tím, že je ještě pannou, aby vzápětí otočil a přiznal jejich intimní milostný život… Načež se dušuje, že jsou vlastně jenom kamarádi a nikdy mezi nimi nic nebylo a nadále ani nebude. A nyní jí koupil hodně drahý dárek! Králíčci a myšičky, které jí věnoval předtím, stáli v porovnání s elektrickou koloběžkou naprosto zanedbatelnou částku… A také byli nepochybně mnohem méně nebezpeční!

„Koloběžka je dárek pro Lucinku k jejím 17. narozeninám. Dohromady nám ji smontoval Lucčin táta a Lucka hned při první jízdě skončila ve škarpě,“ smál se Matuš. „Ono se to nezdá, ale koloběžka jezdí docela rychle a musíte se s ní naučit jezdit. My jsme oba takoví domácí povaleči, nikam moc nechodíme, a tak tohle povyražení přišlo vhod.“

Vzápětí se na koloběžce „vymáznul “ i on sám – při spanilé jízdě pražským parkem podcenil své schopnosti, podjela mu kolečka, a slavný zpěvák, co na prknech Divadla Goya ztvárnil například Raoula v muzikálu Fantom opery, přistál rovnou na trávě. „A končím, postavím to k popelnici a už nechci ten ďábelský stroj ani vidět,“ vtipkoval zpěvák.

Přestože Matuš kvůli koronavirové karanténě přišel o všechny pracovní závazky, rozhodně se nenudí. Pořídil si totiž malé domácí studio, kde s kamarádem nahrávají svoje písničky. „Odmala pořád někde zpívám a nyní nemohu. Je to fakt utrpení. Už mám ale na léto nasmlouvaná soukromá komorní vystoupení a na to těším. Také se mi stýská po partě z Divadla Broadway. Vždyť zrovna v této době jsme měli mít premiéru muzikálu Kat Mydlář,“ posteskl si.

Přestože mu prkna, která znamenají svět, velice schází, na jeho náladě se to – alespoň podle Lucinky – nikterak neprojevuje, a dokonce ani v době vládou nařízeného nicnedělání není protivný. „Opravdu není, vždycky se něčím zabaví,“ hájila muže, s nímž by si dokázala představit celý život, o 29 let mladší Lucinka. Že by hořkost z toho, jak počátkem března tvrdil do médií, že mezi nimi nikdy nic víc než přátelství nebylo, už byla zapomenuta?

VIDEO: Přísný Bohuš Matuš se rozhodl: S Lucinkou už nikdy nikam!
Video
délka: 02:23.72

Přísný Bohuš Matuš se rozhodl: S Lucinkou už nikdy nikam! Kateřina Štichová, Jan Jedlička

Fotogalerie
95 fotografií