Programové upoutávky a znělky jsou totiž podkreslené jedním z prvních Slavíkových hitů Zdvořilý Woody z 60. let. V části klipu k této písni, který je natočený na pastvě s krávami, je také vidět. V sestřizích pořadů, které stanice vysílá, se pak v upoutávce objevuje i pasáž z Mistrova koncertu v divadle ve Slaném.

Práva má televize

Jak se ale podařilo deníku Aha! zjistit, vedení České televize nijak s pozůstalými po Karlu Gottovi o použití jeho tváře a hlasu do znělek nejednalo. „Nebylo potřeba, jde o archivní pořady veřejnoprávní televize, ke kterým máme všechna práva. Nijak se jménem ani podpisem pana Gotta nepracujeme, to bychom samozřejmě pozůstalé oslovili,“ řekl nám jeden z dramaturgů stanice, který si nepřál být jmenován. „Pořady s Karlem Gottem zcela jistě na tento kanál patří a jsem rád, že jsou klenotem archivu České televize,“ reagoval bez bližších podrobností na náš dotaz ředitel ČT Petr Dvořák (55).

Dominika na příjmu

Nový kanál si hned včera v novém bytě v pražských Vysočanech, kam se o víkendu přestěhovala, naladila i Dominika Gottová (46), ačkoliv stanice přímo necílí na její věkovou skupinu. „Těším se na pořady s tátou, spoustu z nich jsem ještě neviděla,“ svěřila nám Slavíkova nejstarší dcera.

Použijí ušetřené peníze

Podle generálního ředitele ČT Petra Dvořáka jde zatím o provizorní vysílání. Televize na něj použije peníze, které nyní ušetří na výrobě zastavených pořadů.

Jak si stanici můžete naladit?

Najdete ji v novém vysílacím standardu DVB-T2 nebo v satelitním či kabelovém vysílání. Kanál bude k dispozici podle možností jednotlivých operátorů – ale s co nejkratším prodlením. V pozemním příjmu se program objeví v nabídce buď automaticky (při zapnuté funkci automatické aktualizace, kterou disponuje velké množství přijímačů i set-top boxů), nebo ho bude potřeba naladit manuálně. Diváci se mohou obracet pro pomoc na Divácké centrum České televize (261 136 113).

VIDEO: Gottová na narozeninách tátova kamaráda: Žiju ze dne na den.

Video
délka: 02:42.32

Gottová na narozeninách tátova kamaráda: Žiju ze dne na den. David Turek, Jan Jedlička

Fotogalerie
23 fotografií