Dlouho tam stál nad otevřenou rakví. „Poděkoval jsem jí za krásný život. Byly i těžké chvíle, ale spolu jsme to dali,“ svěřil Blesku. Měl na mysli vážné nemoci, které oba sužovaly. Evu rakovina, jeho nemocná slinivka. Pak zpěvaččiny dlouholeté potíže s ledvinami. Po náročném období najednou sedí v bytě sám.

„Eva byla úžasná. Nikdy neztrácela naději. Když už ležela u boromejek, říkala mi povzbudivě, tatínku, jsou na tom lidi mnohem hůř. Ona utěšovala mě!“ popisuje dojatě poslední chvíle své ženy.  Je vděčný přátelům, že ho podpořili svou účastí na její poslední cestě.

Fotogalerie: Pohřeb Evy Pilarové (†80): Kvůli…
81 fotografií

Ivana Gottová (44), která také přišla, byla Pilarovou předtím navštívit i na oddělení nefrologie ve Všeobecné fakultní nemocnici na Karlově náměstí, kde trávila závěr loňského roku. V témže zařízení pobýval loni také Karel Gott(†80) a jistě i to v ní vyvolávalo moc smutné vzpomínky.

I když to už zaznělo několikrát, lidé Janovi stále volají a ptají se, zda se budou moci se zesnulou zpěvačkou také rozloučit. Když se dočetli o obřadu u boromejek, měli pocit, že je někdo obešel. „Prosím vás, ještě jednou: Až pominou zákazy kvůli epidemii, bude mše v bazilice Nanebevzetí Panny Marie na Strahově. Ten kostel si vybrala sama Eva, protože tam chodila každý týden. Přijde i rodina a samozřejmě počítáme s fanoušky,“ ujistil Kolomazník.

Fotogalerie
101 fotografií