Pravděpodobně jedna z nejdéle vysílaných soutěží na českých obrazovkách, tedy AZ-kvíz (první díl pustila Česká televize do světa 2. ledna 1997), hostila v jedné ze svých nejnovějších epizod nenápadného pana Ludvíka. Tento muž na sebe prozradil, že pracuje jako technik v zemědělském družstvu, rád čte, chodí do divadla a navštěvuje svou vnučku. Co si ovšem nechal pro sebe, bylo to, že divadlo navštěvuje kvůli své dceři Marii Doležalové, která v něm hraje, a jeho vnučkou není nikdo jiný nežli její dcerka Alfréda (1,5).

Herečka, která se do srdcí všech diváků zapsala jakožto plachá Saša v nováckém sitcomu Comeback (a do srdcí milovníků humoristické beletrie svými vtipnými glosami seskládanými do knížky Kafe a cigárko), ovšem svého tatínka záhy odhalila na sociálních sítích. Rozhodla se totiž sdílet „tři neotřelé instagramy, které jsou prostě trošku jiné“, a v hlavní roli byl právě pan Ludvík.

V několika příspěvcích se, možná trochu zlomyslně, bavila jeho výkonem v soutěži. „Věděl všechno, jen při rozstřelu pomalu klikal,“ podotkla ve svých instastories na tatínkovu adresu. „Takhle pomalu ještě nikdo v tom pořadu neklikl,“ dodala škodolibě. Přestože oplýval znalostmi, kvůli svým pomalým reakcím pan Doležal do dalšího kola bohužel nepostoupil.

O tom, že je to však hravý člověk, co si občas rád zariskuje, není pochyb už od roku 2015, kdy se Maruška účastnila taneční soutěže StarDance …když hvězdy tančí. Přestože zprvu nepatřila mezi favoritky soutěže, její otec jí věřil, a dokonce si na její vítězství v sázkové kanceláři i vsadil: Údajně pětistovku. Doležalová se nakonec skutečně stala královnou tanečního parketu, ovšem mnohem větší výhrou pro ni bylo nepochybně setkání s tanečníkem Markem Zelinkou (33), jenž se stal jejím životním partnerem a otcem jejích dětí.

VIDEO: Vítězka StarDance Marie Doležalová: Proč sekla se svým úspěšným blogem? 

Video
délka: 02:30.63

Vítězka StarDance Marie Doležalová: Proč sekla se svým úspěšným blogem? Markéta Reinischova, Lukáš Červený

Fotogalerie
70 fotografií