V posledních týdnech je kojení velmi často skloňovaným tématem. Slavné hvězdy se na sociálních sítích předhánějí v názorech, zda je správné krmit své ratolesti na veřejnosti, nebo ne. Herečka Kristýna Leichtová se sice nepostavila ani na jednu stranu rozpolcených celebrit, ale postěžovala si, že sama už kojit nemůže. Její téměř roční dcerka se totiž ze dne na den rozhodla, že mateřské mlíčko už pít nebude, což starostlivá maminka Kristýna nesnáší zrovna lehce.

„A je to pryč. Za sebe musím říct, že přestat kojit byl pro mě daleko větší psychickej zásah, než celý těhotenství a šestinedělí dohromady! Ale co nadělám, miminko si samo řekne, co je pro něj nejlepší. A tak se Dorotka asi před týdnem rozhodla, že tudy už jíst nebude a že jí ty krásný chvilky napojení a napájení už stačily," smutnila na instagramu Leichtová u intimní fotografie s dcerou při krmení. 

„V praxi to vypadalo tak, že mě prostě odstrčila, začala se smát a kroutit bradavkou, jakoby ladila na jinou frekvenci. No, co vám budu vyprávět, slzy jako hrachy se mi koulí po tváři ještě teď, svěřila se hvězda Ohnivého kuřete. Leichtová je jednou z mála čerstvých maminek, které se nebojí o mateřství mluvit otevřeně, včetně různých strastí, které s sebou výchova ratolestí přináší. Kojení bylo ale zrovna jednou z věcí, které si herečka na mateřství vysloveně užívala. 

„Bylo to tak krásný a krátký období. I přes tu počáteční bolest, to propojení, to jenom naše, co nám nikdo nevezme a nenahradí, to špitání do ouška, to otlapkávání, to přitulení, to bezpečí, ta blízkost. No, zkrátka děkuji, že jsem mohla! Děkuji děvčátko moje, teď už velká holko, vzkázala brunetka své dceři v dojemném komentáři. 

VIDEO: Kristýna Leichtová: V depresích si pouštím akční komedie!

Video
délka: 01:48.35

Kristýna Leichtová: V depresích si pouštím akční komedie! David Turek, Aleš Brunclík

Fotogalerie
85 fotografií