Agresivní rakovinu do poslední chvíle Lekešová tajila a smutné tajemství kromě rodiny svěřila jen pár vyvoleným. „Připadala si zdravá právě proto, že ji v práci jako zdravou vnímali. Zároveň také nechtěla nikomu takovou zprávou ublížit. Sice věděla, že jednou stejně dojde k nejhoršímu a všichni se to dozvědí, ale moc by ji trápilo, kdyby viděla ustarané obličeje těch, co má mimo rodinu ráda,“ vysvětlila Aha! rozhodnutí Lekešové dcera Kristina (23).

Nic o tom tak nevěděli ani v České televizi. Přes Vánoce se pořad nevysílá, štáb Sama doma s ní tedy automaticky počítal i v dalším roce. Týdenní směnu měla odstartovat 6. ledna s Lucií Křížkovou (35). Jenže 26. prosince usměvavá moderátorka zemřela. „O tom, kdo ji dlouhodobě zastoupí, se zatím jedná. Ale začátkem ledna budeme vysílat speciální vzpomínkový díl, kterého se zúčastní všechny bývalé i současné moderátorky Sama doma,“ sdělila Aha! mluvčí České televize Karolína Blinková na konci prosince.

Od té doby ale uběhl skoro měsíc a žádné jméno nepadlo. Parťačku Lekešové poslali na delší dovolenou. „Naposledy jsem byla v práci první lednový týden, teď jsem měla dlouho volno. Už od pondělí budu ale zase vysílat,“ svěřila se Aha! Křížková, Miss České republiky 2003. Zatím ovšem neví, s kým bude hosty zpovídat. „Až do konce března budeme mít rozhozené služby, holky se budou u mě střídat. To je poslední zpráva, co mám. Samozřejmě už se o tom trošku přemýšlí, ale žádné konkrétní jméno jsem zatím neslyšela,“ dodala.

Diváci byli na Stáňu zvyklí, pořad moderovala od roku 1998. Najít náhradu tak není legrace. „Musí se to důkladně zvážit, není to jen tak, kdo dramaturgii napadne. Bude to asi nějakou dobu trvat a zatím se se mnou budou kolegyně střídat,“ vysvětlila Lucka, která bude vysílat už zítra od 12:30 hod. Jak se zdá, Stanislava Lekešová byla takovou hvězdou populárního pořadu pro ženy, že se za ní náhrada hledá opravdu jen hodně těžko.

VIDEO: Moderátorka Sama doma Lucie Křížková: Třetí dítě musím vybojovat! 

Video
délka: 02:07.55

Moderátorka Sama doma Lucie Křížková: Třetí dítě musím vybojovat! David Turek, Jan Jedlička

Fotogalerie
32 fotografií