Se svou zdrcující diagnózou, tedy agresivním typem rakoviny, se moderátorka Stanislava Lekešová podělila jenom se svou rodinou. I tak ale určitě nechtěla, aby pro ni chodili plakat na nemocniční pokoj. Sama se před lety ocitla v opačné situaci, když při návratu z Alp rodina těžce havarovala a manžela odvezli do rakouské nemocnice s propíchnutou plící. Tehdy to byla ona, kdo se na pokoji postaral o rodinu a všechny utěšoval. Pro sebe tohle Stáňa zjevně nechtěla. Ne takhle...

Jakýkoli záchvěv lítosti tak udusila sama hned v zárodku, ani její kolegové netušili, proč je den ode dne hubenější. Na pondělí 6. ledna měla Lekešová dokonce naplánované běžné vysílání pořadu Sama doma… kam se ovšem už dostavit nemohla. S nemocí bojovala sama, potichu a doma.

Ve svých posledních hodinách se proto nemusela dívat na svět z nemocničního pokoje. Podle informací deníku Aha! bývalá hlasatelka prožila Vánoce v Braníku a kolem sebe měla ty nejdůležitější – dceru Kristinu (23), syna Filipa (38) a manžela Vláďu.

Ti se teď s jejím odchodem, k němuž došlo 26. prosince, musí vyrovnat a je to pro ně pochopitelně hodně těžké. Zatím ani nijak nekomentovali dohady o tom, proč bude poslední rozloučení jen v kruhu rodiny. „Nebudou dělat veřejný pohřeb, rozloučí se s ní při soukromém obřadu. Tak by si to prý i Stáňa přála,“ prozradil dobře informovaný zdroj.

Její kolegyně Lucie Váchová (35), Lejla Abbasová (39), Hana Heřmánková (56) a další, které s ní moderovaly populární pořad Sama doma, se s ní rozloučily alespoň speciálním vzpomínkovým vysíláním. „Je pro nás všechny těžké začínat nový rok bez kolegyně, která s námi stála ve studiu už při prvním vysílání v roce 1998,“ je uvedeno na stránkách pořadu České televize a z těchto slov je jasně patrné, jak moc všechny skon sympatické Lekešové zasáhl…

VIDEO: Stanislava Lekešová: Cukroví je moje noční můra!

Video
délka: 02:49.41

Stanislava Lekešová: Cukroví je moje noční můra! Tereza Kovářová

Fotogalerie
37 fotografií