Jeho jméno na plakátech zaručeně přitáhne diváky, přesto se nabídkami na hlavní role nepřehrabuje. „Dneska se točí filmy pro třicetiletý ženský a čtyřicetiletý chlapy. Takže na ten výběr moc není, mantinely jsou hodně úzké,“ konstatuje herec a prezident karlovarského filmového festivalu v rozhovoru pro páteční Blesk tv MAGAZÍN.

Vrací scénáře

„Já měl před pár lety obrovské štěstí, že se mnou Radek Bajgar natočil Teorii tygra, což byla krásná role pro staršího chlapa, který bilancuje svůj život. To byla vážně zajímavá postava. Ale jinak ty nabídky nejsou kdovíco,“ říká „Barťák“ otevřeně. A tak prý není výjimkou, že filmové příležitosti odmítá. „Většinou jsou to nabídky typu – otec hlavního hrdiny, dědeček dětí hlavní hrdinky... Jsou to role veskrze dost nezajímavé a člověk nemá ani moc chuť se do nich pouštět. Zrovna v poslední době jsem vrátil asi dva nebo tři scénáře, které se odehrávaly v tomto duchu. Mám pocit, že už jsem si, holt, svoje odtočil,“ míní.

Dvanáctky

Bartoška je ale prý vlastně rád, že už má největší filmovou kariéru za sebou. „Víte, co to je, takové natáčení? To jsou dvanáctihodinové směny! Když jsme teď točili film Havel, tak se natáčelo až za Jaroměří. Takže pro mě v pět ráno přijelo auto, dojel jsem na místo, tam jsem celej den točil a někdy v sedm v půl osmé večer jsem se dostal zpátky domů. Takže abych odpověděl na vaši otázku: Ne, natáčení mě nebaví!“ přiznává herec, který naposledy natočil snímek Šťastný nový rok. A ten jen za první čtyři týdny přilákal do českých kin přes 234 tisíc diváků!

Už zítra v Blesk tv Magazínu: Velký rozhovor s Jiřím Bartoškou!
Už zítra v Blesk tv Magazínu: Velký rozhovor s Jiřím Bartoškou!
Autor: Martin Hykl, Blesk

Velký rozhovor s Jiřím Bartoškou už zítra v Blesk tv MAGAZÍNU!

A dále čtěte:

  • Moderátorka Peče celé Česko Tereza Bebarová: Když přiberu, vypadám jak lízátko!
  • Zpěvačka Hana Křížková probrala a okomentovala fotky ze svého rodinného alba!
  • Blíží se filmová událost roku – Šarlatán s Ivanem Trojanem v hlavní roli. Jak se natáčel?

VIDEO: Jiří Bartoška: Poledňákové jsem předělal scénář Líbáš jako Bůh!

Video
délka: 04:05.08

Jiří Bartoška: Poledňákové jsem předělal scénář Líbáš jako Bůh! Kateřina Štíchová

Fotogalerie
68 fotografií