Není tomu tak dlouho, co se herečka a bavička Iva Pazderková chlubila na sociálních sítích rajcovními fotkami, na nichž pózuje prakticky nahá v lese. I to se nejspíš podepsalo na jejím zdravotním stavu, jelikož doslova a do písmene odpadla. „Zlomené pravé rameno (jsem pravačka), těžká viróza, díky které jsem ztratila hlas, a pochopitelně je mi dost zle. Neschopna na určitou dobu vydělávat a vykonávat svoje povolání, některé běžné úkony, ani odpovědět na telefonát nebo mail…“ stýskala si na instagramu.

„Sundat ortézu, umýt si hlavu, oholit nohy, nasadit ortézu (u toho samozřejmě nepohnout pravou paží), to všechno jen jednou - levou rukou - je pro mě záležitost na hodinu, a jsem ráda, když nevykrvácím při levoruké honbě za hladkými lýtky…“ dodala sklesle, a svá slova doplnila snímkem, jenž nedával mnoho prostoru pro fantazii. Oblečená jenom v županu (a černé bandáži určené na fixaci kloubů) na něm sedí na okraji vany, a župánek se jí přitom rozevírá tak hluboko, až odhaluje její drobné tetování, kterým je egyptský hieroglyf, takzvaný nilský kříž, mezi ňadry.

Zrzka, která se proslavila jakožto „blbá blondýna“, však neztrácí optimismus. „Ale já se uzdravím. Jsem totiž zraněná a nemocná bohudíky jen dočasně. A ve své sebelítosti, občasné neochotě postavit své zdraví na první místo a touze hned všechno zvládat i s handicapem, si uvědomuji čím dál tím víc, jak strašně a nepředstavitelně těžké to mají ti, kteří se úplně uzdravit nemohou. Jak těžké musí být se s trvalým handicapem vyrovnat a následně se s ním naučit žít. A proto opět přispěji těm, pro které by moje trapné, dočasné bolístky byly vlastně darem,“ uzavřela Pazderková svou litanii a poslala peníze na obecně prospěšnou společnost Paraple s tím, že možná svým gestem inspiruje i své followery. Na instagramu jich má koneckonců téměř 100 tisíc.

Reakce, s nimiž se na internetu setkala, byly vesměs pozitivní. „Bobku, to je mi líto. Na dálku foukám, a kdybys potřebovala oholit nohy… Dovalím!“ nabídl se například herec Roman Vojtek (47), jenž si právě teď užívá romantické svatební cesty se svou krásnou manželkou Petrou Vraspírovou (33), která se v červenci stala paní Vojtkovou. To ovšem Pazderková odmítla. „Chichi, to by ti dalo zabrat, Romi. Už jsem byla trochu Yetti,“ odpálkovala herce, známého například z oblíbeného retro seriálu Vyprávěj, s odzbrojující upřímností.

VIDEO: Iva Pazderková je nejen herečka, ale také švadlena! Tohle si ušila přes noc!

Video
délka: 02:19.61

Iva Pazderková je nejen herečka, ale také švadlena! Tohle si ušila přes noc! David Turek, Jan Jedlička

Fotogalerie
59 fotografií