Skalní fanoušci seriálu Ulice si jistě vzpomínají, jak dramatický porod měla Aneta Krejčíková alias Gábina, když přivedla na svět syna Šimona v ložnici pana Peška za nepříliš odborné asistence učitelky Miriam Hejlové v podání Hany Maciuchové (73). A teď, když je těhotná sama herečka, vypadá to, že se tak trochu rozhodla inspirovat svojí seriálovou rolí a druhého potomka přivést na svět doma.

Téma domácí porod však vyvolává velké kontroverze, a tak se Krejčíková snaží obhájit svůj pohled na věc. „Ano, ideální porod si představuji v mně blízkém a příjemném prostředí, na tom není nic zvláštního a vůbec nic k nepochopení,“ myslí si herečka, která těmito slovy na svém instagramovém profilu převyprávěla příběh, jak těžký porod musela před více než 28 lety absolvovat její maminka a jak to ji samotnou jako novorozence ne příliš kladně poznamenalo.

„Trauma z porodu přišlo už tak kolem mýho třináctýho roku, kdy jsem, aniž bych věděla, jak to v těle přesně funguje, měla strach z paralyzující bolesti. Přemýšlela jsem nad porodem přesně tímhle způsobem, protože to bylo přirozený, díky zkušenostem mých žijících i nežijících předků,“ vysvětluje nejdřív představitelka návrhářky Gábiny, jaký postoj původně získala ve svém dětství k přirozenému rození dětí. Nejvíc ji asi poznamenala právě již zmíněná událost, kdy se narodila ona sama.

„Moje maminka mě rodila v jednadvaceti s třítýdenním zpožděním císařským řezem. V plodové vodě, která byla zkažená, jsem se nějaký čas trávila a hned po porodu mě převezli přes celou Prahu do Motola, kde mě zachraňovali. Mámu připravovali na to, že můžu mít trvalý následky v podobě mentálního handicapu. To chceš slyšet po porodu! Držela mě v náruči až po třech týdnech,“ popisuje zažitou hrůzu Aneta.

„Nepíšu o tom kvůli srdceryvnýmu příběhu se šťastným koncem, ale kvůli tomu, že na porodu hrozně záleží. Odvíjí se od něj vztah maminky a dítěte. S maminkou jsme měly hodně komplikovaný vztah a jsem přesvědčená, že je to tím, že mě poprvé pomazlila až po třech týdnech. Cejtím to i na sobě, mám neustálý deficit lásky, celý život. Porod mého syna byl jedním z nejkrásnějších a nejintenzivnějších zážitků,“ vysvětluje herečka, z jakého důvodu upřednostňuje porod v přirozeném prostředí a poukazuje na zásadní spojitost mezi tím, jak porod proběhne a následným celoživotním vztahem mezi matkou a dítětem.

VIDEO: Hvězda Ulice Krejčíková je podruhé těhotná: Neplánovali jsme to, přiznala.

Video
Video se připravuje ...

Hvězda Ulice Krejčíková je podruhé těhotná: Neplánovali jsme to, přiznala. Markéta Reinischová, Aleš Brunclík

Fotogalerie
67 fotografií