Karla ženy milovaly. On ale také miloval ženy a nijak se tím netajil. Byl opravdu takový proutník, nebo to byla částečně image?

Byl, opravdu, stoprocentně takový – casanova číslo jedna. (směje se) Od roku 83 jsem poznal všechny zásadní ženy jeho života. Některé lépe, jiné míň. S některými jsem dodnes v kontaktu, velmi dobrý vztah mám například s oběma maminkami Karlových starších dcer. Nikdy taky nezapomenu na Jitku Svobodovou. Tu jistě znáte z fotek, na těch byla velmi krásná. Ale ve skutečnosti to bylo ještě něco jiného. Ta, kam přišla, tam všem chlapům spadla čelist. Vypadala prostě jako Sophia Loren zamlada. Karel vždycky říkal: „Ta Jitka, ta mě nabíjí jak baterka!“ Skvělý vztah jsem měl taky s Martinou Zbořilovou-Formanovou. Myslím, že ta, i když se potom provdala za Miloše Formana, na Karla nikdy tak úplně nezapomněla. 

Řešil s vámi Karel své známosti? Přece jen jste si byli dlouho hodně blízko.

To bych úplně neřekl… Samozřejmě jsem vždycky poznal, když se mu nějaká líbila. Vyloženě mi o nich ale nikdy nevykládal. Byl to fakt gentleman každým coulem. Spíš mě a Oldu Havránka jako chlapy čas od času poprosil o alibi. Říkal třeba: „Honzo, včera od šesti do desíti jsme spolu seděli v restauraci ve Slovanském domě.“ (směje se) To ano, to dělával, a ne jednou. Nebudu říkat, kdy a za jaké dámy, abych se nikoho zpětně nedotknul. A bylo to z 95  % v době, kdy byl ještě svobodný a udržoval více paralelních vztahů najednou. Ale dělo se to, kryli jsme mu záda. Kdysi jsem s Karlem dělal besedu, kde se ho někdo zeptal na jeho vztah k ženám a jestli umí spočítat, kolik jich prošlo jeho náručí. Odpověděl: „To vážně nespočítám. Ale nedávno jsem četl rozhovor s Julio Iglesiasem a ten řekl, že jeho náručí prošly čtyři tisíce žen a ani s jednou to nebyla opravdová láska.“ Mám-li být upřímný, tipoval bych, že u toho Karla to bylo tak nějak podobné. (směje se) 

Proč zrovna Ivanu? Byla prostě ve správný čas na správném místě?

Nejen to. Když je kdysi seznámila bývalá Miss Monika Žídková, Ivana dala Karlovi schválně špatné telefonní číslo. Také byl do té doby zvyklý, že když šel s jakoukoliv partnerkou do společnosti, šel prvně Karel Gott a pět kroků za ním tyhle krásné ženské. Taková Ivana nebyla. K tomu mu dávala dost najevo, že se jí nijak zvlášť nelíbí hudba, kterou dělá. Prostě se z něj neposadila na zadek, což je, jak známo, největší afrodiziakum. Některé ženy to s chlapama umí a ona je bezesporu jednou z nich. Nelze jí upřít cílevědomost, což nemyslím špatně, i já si vždycky uměl jít za svým snem. Karel ji miloval a já nepochybuju, že ona jeho vlastně taky. Imponovala mu. 

Tou cílevědomostí?

Taky. Navíc se Karel vždy hodně zajímal o historii a vzhlížel k takovým těm »tvrďákům« našich a světových dějin, kteří si uměli jít za svým a dotahovali věci do konce. On sám takový chtěl být, ale nebyl. Byl vždycky moc hodný, neuměl říkat ne… Ivana naopak všechny tyto vlastnosti má v sobě a jeho to svým způsobem vzrušovalo.

Nemůžu se vás nezeptat i na váš vztah s Ivanou. O tom se také často spekulovalo a prý nebyl nejlepší…

Víte, já to mám tak, že když někoho vidím poprvé, tak občas za krkem cítím takové zvláštní mrazení, které napovídá, že se s osobou, která je mi představovaná, nebudeme mít rádi. A přesně tohle mrazení, tenhle instinkt se projevil i v roce 2003 na Žofíně, kde mi Karel představoval Ivanu. Se spoustou věcí, které dělala, jsem nesouhlasil. A když jsem měl pocit, že dělá nějakou blbost, která by mohla narušit Karlovu kariéru, tak jsem to jí, a hlavně jemu prostě řekl. Také když měli s Karlem ve vztahu nějakou neshodu, což je v každém partnerství běžné, on si nám postěžoval a pak tuším, že doma Ivaně říkal něco jako: „Vidíš, i Honza a Olda si myslí, že…“ A souhrou všech těchto okolností se stalo, že jsme si nepřirostli k srdci. To se stává. Rozhodně jsem nezaložil a ani nezaložím její fanklub, nikdy spolu nepojedeme na dovolenou, nicméně ji strašně obdivuju za to, co s tím Karlem musela od roku 2015 prožít, jak se o něj starala. Nikdo si asi neumí představit ten příšerný tlak, kterému byla po celou tu dobu vystavená. Byla jeho manželka, matka jeho dětí, manažerka… A musela sledovat, jak Karel pomalu odchází a k tomu čelit neustálému zájmu médií. Neumím si ani představit, co prožívala.

Upřímně jsem nečekala, že od vás uslyším slova uznání.

Vážím si jí a chápu ji i v jiných ohledech, které jí třeba někteří mají za zlé. Mluvím o tom, že Karlovi údajně mazala z telefonu některé kontakty na přátele a spolupracovníky. Nevím, jestli se to opravdu dělo. Ale pokud ano, rozumím jí. Jak už jsem zmiňoval, Karel neuměl říkat ne a jeho telefon měl skutečně kdekdo. Lidi mu volali, chtěli si povídat, ukázat známým, že mohou Gottovi zavolat, kdy se jim zlíbí, a nikdo netušil, jak moc je vytížený. Já u něj skončil, když mu bylo 76 let. A už poslední tři roky naší spolupráce jsem pozoroval, že na některé věci, které slíbil, zapomínal. A tak mě a jeho tehdejší manažerku Jaroslavu Herzerů uvedl mnohokrát do nepříjemné situace, kdy nám volali pořadatelé, že jim Karel třeba na 30. května slíbil koncert v Ústí nad Labem, a my přitom věděli, že má smlouvu na koncert v Hamburku. Když jsme mu to řekli, rozčílil se, že jsme to takhle domluvili my, že to bylo o něm bez něj a tak dále. Takže plně chápu, když pak jeho management převzala Ivana a on vážně onemocněl, že ho jednak chtěla chránit, protože ho každý ten telefonát strašně vyčerpával, a ona se pochopitelně nechtěla dostávat do podobných situací jako tenkrát my. Rozumím jí, opravdu. 

Chcete celou knihu takového čtení? Koupit můžete na online iKiosek – vaší eshop trafice. Objednáte-li dopoledne, máte zítra doma ve schránce.

Kniha Navždy božský je v prodeji za 99 Kč.
Autor: Blesk

VIDEO: Gottův tajemník: Sundával jsem mu i ponožky, čas mu zkrátily mobily!

Video
délka: 43:09.14
Video patří k placenému obsahu Blesku
Odemknout video

Gottův tajemník: Sundával jsem mu i ponožky, čas mu zkrátily mobily! Petr Macek, Lukáš Červený

Fotogalerie
127 fotografií