„S tátou spolu opravdu nemluvíme přes devět let. Myslím ale, že pogratulovat alespoň přes vás bych mu měl, vždyť je to táta,“ řekl deníku Aha! Nedvěd junior a spustil: „Táto, já ti přeju především zdraví, který tak potřebuješ. A taky aby se ti po dvou letech teď podařil ten návrat na pódia a aby tě to psychicky vzpružilo. To ti upřímně přeju!“

Legendární písničkář totiž podle svého syna velmi špatně slyší a to ho jako hudebníka velmi ničí. „Vlastně to byl ten důvod, proč to otec před dvěma roky zapíchl. Táta na pravé ucho neslyší vůbec a na levé tak z dvaceti procent. A to je problém při živých koncertech,“ poznamenal syn Jan s tím, že kvůli špatnému sluchu jeho táta potřebuje na koncertech vlastního zvukaře a hudebníky, s nimiž je už sehraný. „Bez nich na pódium nemůže,“ zdůraznil syn.

Svému otci sice přeje vše dobré, ale vidina, že by spolu zase komunikovali, je prý stále v nedohlednu. „Víte, táta nekomunikuje s bratrem Františkem, s mou sestrou Alenou ani naší matkou, jeho bývalou manželkou,“ prozradil písničkářův syn, jehož otci je stále po boku mladičká manželka Pavlínka (37).

„Na rozdíl od strejdy Františka, který je fantastický rodič, je můj otec rodič mizerný. Když mi bylo pět a sestře tři, tak nás táta opustil a řekl – narodil jsem se, abych sloužil národu, tak to pochopte! Občas se ale objevím, když budu potřebovat třeba vyprat, hned ale zase zmizím,“ prozradil Aha! Jan Nedvěd ml., a snažil se tak vysvětlit, že přesně pro podobné chování jeho otec vlastně ztratil rodinu.

Fotogalerie
44 fotografií