„Sice mi pan primář na gastroenterologii, kde jsme byli s Emmou kvůli refluxu, říkal, že mám dávat skleničky a ušetřený čas z vaření věnovat jí, nebo sobě, ale já jí občas přesto něco ukuchtím. Má ráda řepu (nasladko s jablkem a banánem, i naslano s vývarem a brambory), dýni na všechny způsoby... Zajímalo by mě ale, na čem frčí ti vaši strávníci? A čím jste začínali?“ položila herečka na instagramu otázku ohledně stravování pro ani ne roční dítě.

Tím odhalila skutečnost, že dcerka Emma trpí refluxem jícnu, tedy onemocněním, při kterém dochází k uvolnění dolního svěrače jícnu, kvůli čemuž pak žaludeční šťávy a další obsah žaludku směřují buď právě do jícnu nebo mnohdy až do úst. Nemoc navíc způsobuje celou řadu dalších komplikací, které v krajních případech mohou vyústit i v rakovinu.

Reflux jde úplně léčit pouze operativně. Nejlépe však lze potlačit příznaky a další vývoj nemoci především zdravou životosprávou, a tak se Míša rozhodla rozšířit svůj kuchařský repertoár, aby dcerce mohla vařit všelijaké zdravé dobroty. Za dobré rady rodičům slíbila odměnu v podobě designových dětských lžiček, které zaplatí z vlastní kapsy.

VIDEO: Míša Maurerová má chlapa, ale stále není spokojená! Vymyslela na něj lest

Video
délka: 01:24.76

Míša Maurerová má chlapa, ale stále není spokojená! Vymyslela na něj lest Markéta Reinischová, Lukáš Červený

Fotogalerie
35 fotografií