18. červen 2019
Svátek slaví Milan, zítra Leoš

Bože můj! Hrůza! Jsem smutná! Postráneckého (†75) oplakávají Bohdalová, Obermaierová a další

/
 • Bože můj! Hrůza! Jsem smutná! Postráneckého (†75) oplakávají Bohdalová, Obermaierová a další
  Aktualizováno - 8. května 2019 ● 16:53
  8. května 2019 ● 12:19
   

  Celé Česko nyní oplakává smrt herecké legendy - nezapomenutelného Václava Postráneckého (†75). Jak na zesnulého herce vzpomínají jeho kolegové? 

 • 1.

  Filip Čáp (48)

  Jako jeden z prvních zareagoval na smutnou zprávu o smrti Postráneckého na sociální síti herec a dabér Filip Čáp známý především rolí Pavla Strnada v Ordinaci v růžové zahradě 2. Syn herečky Kláry Jernekové (†58), která spolu s Postráneckým hrála v Národním divadle, sdílel článek o jeho odchodu ze světa a připojil smutné emotikony. 

  Filip Čáp bude hostem na chatu v Blesk.cz

 • 2.

  Miroslav Bobek (52)

  „To je mi moc líto... Vždycky se rád podívám na jeho filmy, ale vůbec nejraději budu vzpomínat, jak mi vyprávěl o natáčení svého úplně prvního filmu v naší zoo," smutnil na facebooku též ředitel pražské Zoo Miroslav Bobek.

  Ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek s kvakošem nočním se satelitním vysílačem.

 • 3.

  Miroslav Graclík (51)

  Zavzpomínal i spisovatel Miroslav Graclík. „Včera večer odešel Václav Postránecký. I když hrál ve spoustě filmech a seriálech, tak jeho role v komedii S tebou mě baví svět, je asi tou, kterou si lidé pamatují nejvíce. Měl jsem ho rád i v seriálech Byl jednou jeden dům, 30 případů majora Zemana, Cirkus Humberto, Zlá krev nebo v Létajícím Čestmírovi... R.I.P," napsal na sociální síť a připojil fotku mladého Postráneckého.

  Vzpomínka Miroslava Graclíka na Václava Postráneckého
   

 • 4.

  Jiřina Bohdalová (88)

  Na kolegu nezapomněla ani oblíbená herečka Jiřina Bohdalová. „Bože můj… To je tak hrozné. Budu na něj vzpomínat jako na velkého kamaráda, hodně jsme spolu hráli v mnoha komediích. Byl to vynikající herec, bezvadný srandista a vynikající člověk. Víc nemohu teď říct, jsem z toho v šoku,“ řekla pohnutě pro eXtra.cz Jiřina.

  Jiřina Bohdalová

 • 5.

  Jan Burian (67)

  „Upřímnou soustrast rodině i českému divadlu. Václav Postránecký byl po celou svou kariéru mimořádný herec se silným komediálním i dramatickým talentem. Byl také aktivním občanem, který se nebál prosazovat své postoje a vykonal mnoho dobrého pro divadelní a hereckou obec. Byl oblíbený a mnozí z nás si vážili jeho přátelství,” uvedl na počest zesnulého pro Blesk Jan Burian, ředitel Národního divadla, kde Václav léta působil.

  Jan Burian

 • 6.

  Jaroslava Obermaierová (73)

  „To jsem moc smutná, měla jsem Vaška ráda a moc ráda jsem s ním hrála," řekla Blesku Jaroslava Obermaierová a rovnou připojla i společný zážitek. „Vzpomínám na seriál Byl jednou jeden dům, ale taky na jeden z mých prvních filmů s režisérem Zbyňkem Brynychem Jakou barvu má láska. Ptal se mě, s kým bych chtěla zahrát a já mu odpověděla, že jsem v Komorním divadle viděla Václava Postráneckého a že mě zaujal. Brynych odvětil, že Postránecký řekl totéž o mně."

  Jaroslava Obermaierová jak Vilma Nyklová v Ulici

 • 7.

  Herci ze seriálu Krejzovi

  „Všechny nás tato nešťastná zpráva zasáhla. Do poslední chvíle jsme doufali, že se pan Postránecký uzdraví a zase s námi začne točit. Je nám to moc líto a vyjadřujeme upřímnou soustrast všem jeho blízkým," sepsal štáb seriálu Krejzovi, kde Postráneckého již před časem nahradil Oldřich Navrátil.

  Václav Postránecký v seriálu Krejzovi

 • 8.

  Marika Šoposká (29)

  „Aaau... Tak tohle bolí. Můj první natáčecí den v životě. S nejlepším parťákem,jakýho jsem si mohla přát. Mávám na cestu," zavzpomínala představitelka Bibi z Ordinace v růžové zahradě 2 Marika Šoposká na instagramu na herecké začátky, během nichž jí pomáhal právě Postránecký. Sdílela snímek z pohádky Boháč a chudák, kde se v roce 2005 sešli na jednom place.

  Marika Šoposká vzpomíná na Václava Postráneckého

 • 9.

  Petr Šiška (54)

  „R.I.P.Václav Postránecký...dík kamaráde, že jsi nám fantasticky namluvil velkého Draka v naší pohádce, nezapomeneme," napsal na facebooku moderátor Petr Šiška, jenž je jedním z autorů pohádky Když draka bolí hlava. 

  Petr Šiška v soutěži Vysoká hra

 • 10.

  Lucie Kožinová (49)

  „R.I.P.Václav Postránecký," napsala na facebook herečka a dabérka Lucie Kožinová. „Milý Václave, nikdy nezapomenu na zkoušení role Shelby v Ocelových magnoliich. Děkuji za krásnou rolí v Kladenském divadle, za to, že jsem se v roce 1994 mohla potkat na jevisti se Stellinkou Zázvorkovou a za milou spolupráci v Doktorech z Počátků. Děkuju Ti a nikdy nezapomenu," doplnila představitelka zahradnice Sýkorové z Doktorů z Počátků a připojila srdíčko a archivní foto. 

  Lucie Kožinová zavzpomínala na Václava Postráneckého

 • 11.

  Václav Vydra (63)

  „Znal jsem ho už v době, kdy ještě žili mí rodiče. Na jevišti Komorního divadla byl fantastický. Naposledy jsme spolu dělali Švejka v divadle Hybernia. Nikdy na něj nezapomenu," smutnil ve vyjádření pro Blesk Václav, syn Dany Medřické a Václava Vydry stašího. „Občas nešel pro odsudek daleko, někdy si rejpnul, ale mnohdy měl pravdu. Měl můj respekt," dodal Vydra.

  Vydra
   

   

 • 12.

  Jan Kanyza (71)

  „To je hrůza. Považoval jsem si ho a měl jsem ho rád. Nejsem ani schopen na to reagovat. Určitě tam nahoře vystupuje na první scéně, ale ta je bohužel bez diváků," řekl smutně Blesku herec a malíř Jan Kanyza.

  Jan Kanyza

 • 13.

  Michal Dočekal (54)

  „Václava Postráneckého jsem zprvu- jako tehdejší začínající šéf Činohry ND- velmi uznával, ale rovněž k němu cítil jisty odstup. Byl silnou osobnosti a ne každého přijímal lehce," přiznal umělecký šéf Městkých divadel pražských a režisér Michal Dočekal pro Blesk.

  „Postupem času mi k sobe otevřel cestu a já poznal, ze je nejen velky herec, ale i přemýšlivý a múzicky člověk, zcela oddaný své profesi. A tu ovládal skvěle. Moc jsem si jej jako člověka i umělce vážil.” dodal.

  David Drábek a Michal Dočekal

 • 14.

  Jana Šulcová (72)

  „Ono se vědělo, že Vašek je velmi nemocný, ale přesto mě jeho ztráta zasáhla a pořád nemůžu uvěřit, že není mezi námi. Měl rád život, svoji práci a měl rád moji rodinu. Často jsme spolu pracovali a on mě obrovský smysl pro humor, nikdy jsem ho nezažila zachmuřeného. Budu na něj vzpomínat, mám pocit, že se roztrhl pytel s hereckými odchody," smutní kolegyně Postráneckého z komedia S tebou mě baví svět Šulcová.

  Jana Šulcová

 • 15.

  Hana Maciuchová (73)

  „Srdce mi krvácí," napsala Blesku stručně herečka Hana Maciuchová.

  Herečka Hana Maciuchová (73) čte na nové audioknize humoristický román o pražské rodině, jejíž poklidný životní styl převrátí Robin, zcela originální exemplář foxteriéra.

 • 16.

  Halina Pawlowská (64)

  „Je mi to hrozně líto a vzpomínám, kdy jsem ho viděla naposledy a to bylo v Lázních Bělohradech, když byl hostem mé talkshow. Byl hrozně veselý a příjemný a všichni z něj byli nadšení. A tehdy držel dietu a já jsem mu říkala, že to nepotřebuje a mě u toho tak mrazilo a myslím, že krátce na to promluvil o své nemoci,“ odtajnila dokonce herečka a spisovatelka Halina Pawlowská.

   

  Halina Pawlowská

  Fotogalerie
  105 fotografií

Festival Karlovy Vary 2019

Hosté Kde hledat celebrity Brigáda Filmy Vstupenky

54. ročník MFF Karlovy Vary proběhne od 28. června do do 6. července.

S festivalem jsou tradičně spojené i velkolepé party plné hvězd. Hektický program a večírky se ale ne vždy obejdou bez trapasů.

O filmech na festivalu v Karlových Varech čtěte na webu Reflex.cz

StarDanceSoutěžící 2019 * Porota * Předchozí ročníky

 

Články odjinud
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy