Ono by teď bylo lepší o mém zdravotním stavu raději mlčet. Já totiž sám nevím, na čem jsem. Ono se skutečně nedá říct, jak mi je. Jednou líp, jednou hůř... A to se mění třeba z minuty na minutu,“ řekl deníku Aha! herec, který kvůli nemoci musel podstoupit operaci dutiny břišní, cyklus chemoterapií, opustit seriál Krejzovi a pověsit herecké řemeslo na hřebík.

Domov, nebo špitál

Život hereckého barda se proměnil v houpačku. Jednou je hospitalizován, potom je doma, ale s tím, že zítra to může být zase jinak. „Teď zrovna sedím tady doma a musím přiznat, že je mi momentálně tak strašně zle, jak mi v životě ještě nebylo,“ přiznal Postránecký. „Samozřejmě doufám, že doma už zůstanu. To bych byl moc rád. Za chvíli ale mohu skončit zase v nemocnici. Nedá se v mém případě ani předvídat,“ poznamenal smířeně.

Bez rodiny bych nebyl

Herci je prý někdy až tak mizerně, že nemůže vzít ani telefon. A potom se probudí do dne, kdy je v takové kondici, že dokáže namluvit na mikrofon pár vět pro připravovaný nový film 3Bobule, ve kterém už mu nemoc nedovolila, aby si jako zanícený vinař Michalica stoupl před filmovou kameru.

Neodhadnu dopředu, jak mi bude za vteřinu. Proto raději mlčím o tom, jak mi je. Lidé potom nevědí, jestli se mají radovat, nebo kondolovat,“ řekl Postránecký, který ovšem nezastírá, že zájem jeho příznivců ho hřeje a v těžkém boji o život ho nesmírně posiluje. „Opravdu moc děkuji a jsem vděčný všem za podporu. Včetně mé rodiny, která mi je samozřejmě oporou největší, bez které už bych tady nebyl,“ dodal.

VIDEO: Poslední díl Václava Postráneckého v Krejzových už dnes! Jak se rozloučil?

Video
délka: 00:53
1080p 720p 360p

Poslední díl Václava Postráneckého v Krejzových už dnes! Jak se rozloučil? FTV Prima

Fotogalerie
18 fotografií