Do Kanady, kde Lucie Vondráčková zatím žije, se původně přestěhovala kvůli manželovi Tomáši Plekancovi. Ten tam měl svou hokejovou kariéru a zpěvačka tam zůstala i po jejich rozchodu. Alespoň prozatím. Právě děti jí pomáhají v nejtěžších chvílích, kdy mezi ní a Plekancem probíhají rozvodové tahanice.

Situaci jí zjednodušuje právě fakt, že je máma. „Tam, kde byste jako žena sklopila uši a podřídila se, jdete najednou do protiútoku. Protože chráníte děti. Dávají nám sílu, o které ani nevíme, že v nás je,“ svěřila se Vondráčková v časopisu Maminka.

Snaží se s dětmi trávit veškerý čas. „Já moc časově vytížená v Kanadě nejsem. Jednou za čas si tu natočím film, a když mi hodně teče do bot, tak mi vždycky pomohla Tomášova maminka. Tom je naopak vytížený hodně. Mají ten hokejový rok opravdu natřískaný zápasy, takže jsem docela zvyklá být s klukama jen ve třech. Ale jsem docela akční, myslím, tak jim pořád vymýšlím nějaký bláznivý program,“ přiznala Lucie jen krátce poté, co Plekanec oznámil jejich rozchod na sociální síti.

Pro kluky vymýšlí takový program, že na odpočinek není téměř čas. „Ujdu denně minimálně třicet kilometrů a vedu k chůzi i kluky. Nechci, aby byli zhýčkaní autem. Metro, tramvaj, autobus. Ať si zvykaj,“ přiznala nekompromisně zpěvačka.

A stejně neoblomná je i co se týče elektroniky. Kluci rozhodně nemají dovoleno trávit čas u tabletu. „Se mnou ne. Pořád s nimi chodím ven, nebo je tam aspoň dokopu. Tablety nemám ráda,“ dodala s tím, že si myslí, že je celkově celkem přísná máma. „Kluci nejsou rozmazlení,“ vysvětlila.

Když je ale ošklivé počasí, nebo jen chuť se jen tak večer válet u televize, vládnou u nich doma české pohádky, ale také animované Disneyovky, které kluci nasávají v angličtině. Život v Kanadě si budou moct užívat už jen chvíli, než je Vondráčková bude muset na přání otce Plekance a v souladu s rozhodnutím soudu odvézt natrvalo do Česka.

VIDEO: Vondráček o chybějící dceři Lucii: Je zoufalá z únosu dětí

Video
délka: 05:00

Vondráček o chybějící dceři Lucii: Je zoufalá z únosu dětí Markéta Reinischová, Aleš Brunclík

Fotogalerie
32 fotografií