Adamcová se v Česku proslavila rolí v Tankovém praporu, kde si střihla legendární postavu četařky Babinčákové. Ta proslula také moderováním soutěže Hry bez hranic. Od konce devadesátých let žije v Kanadě, kde má produkční společnost.

Právě Adamcová autorsky stojí za filmem Perfektní polibek nebo právě vznikajícím snímkem Hotel Limbo, v nichž svěřila hlavní role taktéž v té době v Kanadě žijící Lucii Vondráčkové. Jenže vším zamíchal Luciin drsný rozvod, a do rozvodové války se připletla i Adamcová. Tomáš Plekanec totiž vyrukoval s tvrzením, že jí na filmy, do nichž obsadila jeho stávající manželku, půjčil nemalou sumu peněz. To Adamcová odmítá.

Režisérka pak Lucii doprovázela i k soudu, který řešil další osud a místo pobytu dětí znesvářeného páru. Poté, co kanadský soud rozhodl, že se synové Vondráčkové a Plekance na žádost hokejisty musí na konci stávajícího školního roku vrátit do Česka, a s nimi se samozřejmě vrátí i Lucie, čeká stěhování paradoxně i Adamcovou.

Ovšem ne do Česka, ale jen kousek za Montreal, kde dosud žila i s manželem. „Počet členů rodiny se nemění. Jdeme jen za lepším,“ směje se Adamcová. „Montreal posledních několik let prochází velkou rekonstrukcí, vládnou v něm bagry a je to samá objížďka. Laval, kam se stěhujeme, je novější, není rozkopaný. Je tu klídek jako na venkově. A od Montrealu nás dělí jen řeka,“ lebedí si režisérka, kterou tak nečeká stěhování nijak daleko. Na rozdíl od kamarádky Vondráčkové...

VIDEO: Martina Adamcová alias četařka Babinčáková: Z Kanady přijela pro knihu o okupaci 1968.

Video
délka: 02:04.59

Martina Adamcová alias četařka Babinčáková: Z Kanady přijela pro knihu o okupaci 1968. David Turek, Aleš Brunclík

Fotogalerie
38 fotografií