Sympatická herečka a majitelka nezapomenutelného hlasu (propůjčila ho například takovým hollywoodským hvězdám, jako je Cameron Diazová, Rachel Weiszová nebo Nicole Kidmanová) Kamila Špráchalová přiznala, že knihy miluje. „Jsem velice pilnou čtenářkou a knížky mám opravdu ráda. Jsem schopná, když mne nějaká zaujme a mám čas, ji ‚zhltnout‘ do dvou dnů,“ přiznala usměvavá hvězda divadelní hry Do ložnice vstupujte jednotlivě!, kde tahle žena „krev a mlíko“ hraje prakticky celou dobu jenom v rajcovním negližé.

Špráchalová připustila, že je pro ni spisovatelské řemeslo přitažlivé a často s ním koketuje – bohužel však píše, jak se říká, do šuplíku. „Napsala jsem několik fejetonů. Kamarádka, které jsem křtila knížku, mě neustále tlačí k tomu, abych je vydala. Říká, když už to máš sepsané černé na bílém, tak to prostě musí jít ven. Já ale vnitřně mám velkou autocenzuru, takže si ještě nějaký čas počkám a uvidím,“ vysvětluje zrzavá herečka.

Kromě fejetonů, tedy krátkých sloupků ze života, které v naší zemi tolik proslavil například Jan Neruda, se Špráchalová nebojí ani jiných žánrů. „Mám rozepsané i pohádky. Ale i u nich platí totéž o autocenzuře, to znamená, že ještě vše zvážím, než něco pustím do světa,“ dodala s úsměvem. Nebyla by ostatně jedinou píšící herečkou, namátkou jmenujme třeba Marii Doležalovou (32), jejíž prvotina Kafe a cigárko aneb Historky z hereckého podsvětí, původně blogové příspěvky, byla hotovým bestsellerem. Anebo Aňu Geislerovou (42) a její deníkové zápisky nazvané jednoduše P.S.

Také Marka Dědíka, kterého si diváci soutěže StarDance zamilovali jako tanečního partnera herečky Pavly Tomicové (56), láká „změna profese“, na rozdíl od Špráchalové však naráží na docela jiný problém – na literární tvorbu prostě nemá čas. „Nápad byl, ne ovšem, že bych napsal nějaký román, ale spíš autobiografickou knihu,“ svěřil se tenhle oblíbený tanečník a choreograf.

„Zažil i prožil jsem toho na parketu od malička docela dost, takže materiál by byl, a teď ho nechávám uzrát. Jsem momentálně hodně zaneprázdněn, vystupujeme často třeba s Pavlou Tomicovou na mnoha akcích, a také funguji jako taťka pro svého šestnáctiměsíčního syna, takže suma sumárum, v hlavě knížku mám, jen ji dát na papír…“ posteskl si Dědík, který se minulým rokem stal otcem malého Bertrama a konečně se oženil se svou dlouholetou partnerkou Terezou Stařičnou.

VIDEO: Tanečník Tomicové Dědík o konci ve StarDance! Manželka na něj ukrutně žárlí.

Video
Video se připravuje ...

Tanečník Tomicové Dědík o konci ve StarDance! Manželka na něj ukrutně žárlí. David Turek, Jan Jedlička

Fotogalerie
24 fotografií