A vida! Dnes má Eva Holubová na kontě bezmála padesátku celovečerních filmů a těžko si bez ní filmové hity jako Pelíšky, Účastníci zájezdu nebo Pupendo představit. Její doménou přitom nejsou jen tragikomické role – byť v nich bezesporu doslova exceluje. Dokáže ukázat vážnou tvář, jako třeba v Renčově snímku Requiem pro panenku z roku 1991.

V současné době Holubová hraje v pražském Studiu Dva, ale i na dalších scénách. Nezapomenutelné je její sepětí s dnes již kultovním divadlem Sklep. Mimochodem, i když to Evu k herectví táhlo od mládí, cesta k dosažení snu byla pro ni hodně trnitá. Na DAMU se probojovala až na třetí pokus, mezitím stihla pracovat jako učitelka v mateřské školce. Snad i proto jí tak krásně později šla i legendární scéna, kdy u tabule říká: „Rozmohl se nám tady takový nešvar!“

Manželem Evy Holubové je výtvarník Miroslav Zdeněk, mají dvojčata Adama a Karolínu. Před lety se herečka léčila ze závislosti na alkoholu a bojovala s depresemi. O obojím dnes držitelka Českého lva hovoří zcela otevřeně a snaží se svými zkušenostmi v boji s těmito démony pomáhat ostatním.

Vše nejlepší, paní herečko!

Fotogalerie
20 fotografií