Už delší dobu se Tomáš Klus učí meditovat a teď svou mysl zaměstnal různými myšlenkami úplně. „7 dní jsem teď bez jídla a teplé vody trávil ve tmě. Bylo to očistných a důležitých 168 hodin života, protože jsem nabral dech. Doslova. Dech svatý,“ prozradil zpěvák, který se tak na týden musel odloučit od rodiny.

„Když jsem byl ve tmě poprvé, hledal jsem vysvětlení pro vlastní bolesti. Hledal jsem toho teda víc, jako třeba zubní kartáček, lahev s vodou a cestu ze záchodu. Všechno dopadlo dobře, našel jsem. Jak jsem si tam tak byl a když nemeditoval, tesknil, tak o to víc meditoval; začalo mi tmavé projekční plátno ukazovat obrazce z mé hlavy a byla to občas docela síla, jako že jsem byl chvíli ve sklepě se zborceným stropem, pak v proutěné chatě, následně v místnosti s mozaikovou zdí a takový pecky. Zprvu to člověka trochu vyděsí, jako jestli už to není to, co říkali ti, co říkali ‚kámo, tam ti hrábne‘, ale dech, dech mě vždy v nepříjemném haluzení přivedl zpátky k sobě,“ svěřil se Klus s tím, že nakonec samotu v naprosté tmě ve zdraví přežil.

„Jediné, co jsem ‚nevydejchal‘, byl sloup uprostřed pokoje, který tam od třetího dne prostě byl a já ho pak už začal respektovat,“ dodal Tomáš, který týdenním pobytem v dřevěné chatrči inspiroval Evu Holubovou (59). Hned se zajímala o kontakt a místo. Tak třeba své kolegy bude brzy následovat.

VIDEO: Tomáš Klus v rozhovoru pro Blesk.cz. Co přeje Čechům a co Slovákům?

Video
délka: 03:06

Tomáš Klus v rozhovoru pro Blesk.cz. Co přeje Čechům a Slovákům k 100. výročí Československa? Jiří Marek

 

Fotogalerie
38 fotografií