O tom, že je Andrea Verešová velice šikovnou influencerkou, nemá smysl pochybovat. Dělá reklamu prakticky na cokoliv. V současné době u ní frčí luxusní zimní oblečení, jindy je to třeba kosmetika nebo dokonce prodej barelů vody z Islandu. Mnoho reklam navíc dokáže umně zamaskovat v rámci na pohled obyčejných příspěvků.

Nyní se rozhodla udělat reklamu klinice estetické medicíny, kam prý chodí na transfúze vitamínů C. Podivuhodné účinky této transfúze dokládá nejen fotkou, na které vypadá jako holčička, ale i zkopírováním textu o neuvěřitelném vlivu vitamínu C na lidské tělo, z něhož vyplývá, že vlastně zabraňuje i rakovině. Mimo jiné. Jinak je to prý dokonalý „životabudič, omlazovač, bojovník proti volným radikálům, stresu, bacilům, chřipce a dokonce podporuje tvorbu kolagenu v těle“. Vlastně takový malý zázrak. 

Není divu, že to většinu jejích followerů nadchlo a příspěvek záhy získal na tisíc „lajků“. Vždyť nakopnout si v zimě imunitu je přece skvělé. Jenže jak to u slavných osobností bývá, záhy se u Andreiny fotky ozval také někdo, kdo si rýpnul a znevážil její reklamní snažení: „Snad nechcete naznačit, že je lepší se nechat napíchnout, než jíst zeleninu, ovoce a ryby,“ podivoval se jeden její fanoušek. „Je to leda tak krásné placebo,“ dodal.

Jiného zase rozzlobilo, že se vitamín C propaguje jako všelék a dokáže údajně „vyléčit“ rakovinu. „Kamarádka je už dlouhodobě nemocná. Kéž by si mohla píchnout dávku a vyskočit z postele, a ten hnus by zmizel navždy,“ podotkl s ironií.

A další její příznivkyně tne rovnou do živého: „Původně jsem myslela, že propagujete dárcovství krve. Toto je trochu zklamání a navíc je to hloupost! Takovou dávku organismus z těla vyloučí! Takže víc ovoce a kysaného zelí a míň vyhazování peněz,“ myslela si.

„Dárcovství, podobně jako charitu, beru jako samozřejmost a nepotřebuji se tím ani chlubit, ani to ukazovat. Dělám to automaticky, ráda, beru to jako nadstavbu úspěchu a možnost životu něco vrátit,“ odvětila jí Andrea, která přitom v původním příspěvku zdůrazňovala, že spolu s akupunkturou je jehla s transfúzí vitamínů C jedinou, kterou snáší. Tím si poměrně protiřečila.

Vzápětí však dodala, že právě k tomu, aby se mohla věnovat dobrým skutkům, potřebuje být zdravá – a to je vlastně jenom díky touto formou přijímaným, uměle vytvořeným vitamínem C.

A jak je to s účinky céčka doopravdy? Blesk oslovil odborníka, jehož stanovisko bylo jasné: Všechny nadbytky vitamínu C, které tělo nezpracuje, prostě vyřadí močí nebo potem. Zvýšené dávky tohoto vitamínu tedy tělem neškodně projdou a jediné, co po nich zbude, bude dobrý pocit, že člověk udělal něco pro své zdraví.

Jenže to by si také mohl nakoupit kilo jablek a rozhodně by to nebylo tak velké utrácení… Jak zkrátka trefně vystihla jedna Andreina fanynka: „Náš profesor na farmakologii nás vždy učil: Umělé vitamíny = velmi drahá moč.“

VIDEO: Než se Andrea na horách zranila, pochlubila se, v čem chce letos lyžovat! 

Video
délka: 03:17

Královna Špindlu Andrea Verešová: Koukněte, v čem bude letos lyžovat! 

Fotogalerie
45 fotografií