Tvůrci využijí výhody současných filmových technologií, s jejichž pomocí pro snímek oživí i původní Perinbabu s tváří italské herečky Giulietty Masina (†73). S naplněním fantazie Juarje Jakubiska pomůže počítačová grafika i v jiných částech filmu. „Trochu se bojím, jestli už toho není moc. Dáváme tam tolik fantazie, že mám pocit, že se musím začít mírnit. Člověk, když může, si pak totiž začne strašně vymýšlet,“ směje se spokojený režisér, kterého v uplynulých měsících potrápila i krádež natočených záběrů, jež nakonec policie naštěstí vypátrala.

Hlavní postavou pohádky bude Lukáš, kterého hraje mladý slovenský herec a youtuber Lukáš Frlajs. „Hodně lidí si myslí, že když točíme dvojku Perinbaby, že samozřejmě hraju Jakuba z jedničky. Ale moje postava se jmenuje Lukáš a je to syn Jakuba,“ prozradil Lukáš Frlajs. Ve filmu se objeví herci ze Slovenska i z Česka, například Andrea Verešová, Ivan Romančík, René Štúr, Dan Nekonečný, Klára Cibulová nebo Sabina Skalická, která bude hrát mladou „zubatou“.

„Nechtěli jsme obsazovat herce podle jejich slávy a popularity. Juraj se soustředil na typy, charaktery a na atmosféru samotných herců,“ říká producentka filmu Deana Horváthová– Jakubisková. Hudbu složí Ondřej Soukup a Jan Jirásek. Posledním filmem Juraje Jakubiska v českých kinech byla rekordně navštěvovaná Bathory.

Fotogalerie
19 fotografií