Nemohla jíst. Neměla na nic chuť. A jediné, co si o Vánocích přála, bylo nadobro zaplašit šílenou bolest zad. Ta ji začala trápit paradoxně ve chvíli, kdy si zhojila před rokem zlomený kotník i naštípnutý obratel. Kvůli tzv. degenerativnímu onemocnění zad tak shodila 12 kilo!

„Přes Vánoce jsem nemohla vůbec nic pozřít. Ta nemoc totiž způsobuje to, že člověk nemá chuť k jídlu,“ postěžovala si deníku Aha! herečka s tím, že konec roku raději prožila v ústraní na své chaloupce. „Moc jsem nechodila ven, protože se pořád bojím pádu. Byla jsem v klidu,“ svěřila se Obermaierová, která byla dříve spíše korpulentní, teď ale hodně kvůli nemocem zhubla.

S rukama v klíně ale sedět nevydržela a kývla na návrat do Divadla Broadway. „Nejsem úplně fit, ale je to lepší, než to bylo. Spíš uvidím, co to udělá. Nejsem si jistá, jestli to úplně zvládnu, ale ráda bych. Mám nějaké léky a prostě se snažím, abych se dala do pořádku,“ vysvětlila, proč se rozhodla přijmout nabídku do chystaného muzikálu Kvítek mandragory.

Snad jí tělo alespoň do březnové premiéry nevypoví službu. „Člověk má respekt i z toho textu, přece jen je to nová věc. Ale daleko víc se bojím toho pohybu, protože zatím nemám vše úplně pevně v rukou,“ přiznala herečka možné komplikace. Naštěstí není na svou roli sama, bude se alternovat s Janou Bouškovou (64), pro kterou je to zase první muzikálová role v životě.

Zdravotní lapálie se ale představitelky drbny Nyklové drží od června 2016, kdy byla do špitálu převezena rovnou z natáčení Ulice kvůli bolestem v břiše a dva týdny nato si zase vyhodila rameno při bubnování v muzikálu Mýdlový princ. Hospitalizována musela být znovu na podzim 2016 kvůli zánětu nervu. O rok později uklouzla v lese při sbírání hub a zlomila si naněkolikrát kotník. O měsíc později upadla tak nešťastně, že si naštípla obratel. Bolesti zad se poprvé ozvaly loni na podzim.

VIDEO: Obermaierová alias Nyklová z Ulice rapuje v klipu idiota Mária! Bude z toho mít smrt?

Video
délka: 00:58

Obermaierová alias Nyklová z Ulice rapuje v klipu idiota Mária! Bude z toho mít smrt? TV Nova

Fotogalerie
48 fotografií