„Jsme moc pyšné na tatínka Jiříčka a zítra mu cenu přineseme,“ slíbila před plným sálem Anička, jejímž biologickým otcem je režisér Jaroslav Brabec (63). V pražské Lucerně s mladší sestrou Evičkou přebírala ocenění Kamera Berlinale, kterou režisérovi do Prahy přivezl filmový parťák Peter Simonischek (71). „Ve středu jsme mu ji s holkama odvezly. Měl velkou radost a byl na ně hrozně pyšný, že to takhle obě zvládly,“ potvrdila Blesku manželka Olga.

K předání došlo na rehabilitační klinice v Praze na Malvazinkách, kam byl Menzel nedávno převezen po mnoha týdnech boje o život na ARO střešovické vojenské nemocnice. To vše kvůli těžké meningitidě a zánětu v uchu, který zasáhl i jeho mozek a vynutil si mnohahodinovou operaci.

Předávání viděl, sám si však pro cenu do Berlína ani později do Lucerny ještě přijít nemohl. O silný okamžik ale nepřišel. „Předávání jsem nahrála na mobil a pak jsem mu to z telefonu pouštěla, aby to mohl celé vidět a slyšet Aničku,“ dodala pyšně Menzelová. Režisér je na tom prý mnohem lépe a rodina doufá, že brzy půjde do domácího ošetřování. 

VIDEO: Berlinale uctilo Menzela cenou za mimořádný přínos. V den jeho narozenin:

Video
délka: 02:11.65

Berlinale uctilo Menzela cenou za mimořádný přínos. V den jeho narozenin. Bioscop

Fotogalerie
41 fotografií