Ve stejných šatičkách byly dcery Olgy Menzelové v kinosále, kde se promítal Menzelův film Tlumočník, jako princezny. Starší Anička je už mamince pod prsa a čím dál víc se podobá svému biologickému otci Jaroslavu Brabcovi. Pyšně ale převzala cenu Berlinale za celoživotní dílo pro Jiřího Menzela. Režisér s Olgou dceru Aničku vychovává od jejího narození a bere ji jako vlastní.

Mladší Evička je jediná dcera Jiřího Menzela, a i když je zatím ještě malá, už teď je jasné, že se podobá mamince. Alespoň po ní zdědila její šedozelené uhrančivě velké oči a světlé vlásky.

V režisérovi se objevily otcovské pudy až v pozdním věku, čehož dodnes lituje. „Mám špatné svědomí, protože jsem lenoch, ulejvák a vždy jsem se tomu bránil. Až na stará kolena jsem zjistil, jaký jsem byl blbec, a mrzí mě, že až ty holky budou dospívat, že u toho nebudu,“ přiznal iDnes.cz Menzel krátce po narození dcerky Evičky.

Holčičky Menzela podporují v jeho nejtěžších chvílích, kdy byl po infekci mozku uveden na dlouhých 19 dní do umělého spánku. 

VIDEO: Než upadl do kómatu, stihl natočit poslední film! Menzelův Tlumočník má první ukázku!

Video
délka: 01:43.15

Než upadl do komatu, stihl natočit poslední film! Menzelův Tlumočník má první ukázku! Bioscop

Fotogalerie
60 fotografií