Slavnostní uvedení je naplánováno na 23. února 2018, kdy legendární osobnost české kinematografie oslaví osmdesáté narozeniny. Jiří Menzel se tak symbolicky vrací na festival, kde v minulých letech zaznamenal velké úspěchy jako režisér.

Ale zda se světové premiéry snímku režiséra Martina Šulíka zúčastní i režisér, nikdo netuší. Menzel je zatím stále v intenzivní péči specialistů Ústřední vojenské nemocnice ve Střešovicích, kde se loni koncem listopadu podrobil náročné operaci hlavy, řekla ČTK spolupracovnice jeho manželky Hana Tietze.

Tlumočník, road movie o dvou svérázných mužích, které svedla dohromady náhoda, aby se vydali po Slovensku na cestu za poznáním pravdy o vlastní minulosti, byl vybrán do hlavního programu, sekce Berlinale Special, která představuje mimořádné kinematografické počiny či pocty světovým filmařským osobnostem. Vedle Jiřího Menzela v titulní úloze asketického tlumočníka Aliho si úlohu rakouského učitele, bonvivána se slabostí pro ženy a alkohol, zahrál přední rakouský herec Peter Simonischek.

Menzel napřed loni v listopadu trpěl bolestí ucha, pak celé hlavy. Zkolaboval a našli ho ležet v bytě. Po převozu do Ústřední vojenské nemocnice v pražských Střešovicích se musel podrobit těžké mnohahodinové operaci mozku, po níž ho lékaři uvedli do umělého spánku, z něhož procitl až těsně před Vánocemi. Od té doby nejsou o jeho zdravotním stavu žádné informace.

VIDEO: Než upadl do kómatu, stihl natočit poslední film! Menzelův Tlumočník má první ukázku!

Video
délka: 01:43
1080p 720p 360p

Než upadl do kómatu, stihl natočit poslední film! Menzelův Tlumočník má první ukázku! Bioscop

Fotogalerie
49 fotografií