„Dělala jsem konkurz na jednu z princezen, které se ucházejí o prince Radovana. Princezna už byla vybraná. Byla to půvabná Miriam Hynková,“ prozradila po letech Kyselková. „Ale protože vážně onemocněla, tak si vybrali mě,“ doplnila představitelka princezny přezdívané Myší kožíšek, do níž se zamiluje princ Radovan v podání Josefa Zímy (85).

Přitom šanci zahrát si titulní roli měla i jeho manželka Eva Klepáčová (†79), kterou proslavila role Káči v pohádce Hrátky s čertem. „Až když bylo po pohádce, dozvěděl jsem se, že ve výběru na roli princezny byla i moje žena Eva, jenomže už čekala děťátko,“ vysvětloval zpěvák, proč nakonec tvůrci rozhodli jinak.

VIDEO: Dcera "princezny se zlatou hvězdou": Maminka už nemůže chodit!

Video
délka: 01:53.72

Dcera "princezny se zlatou hvězdou": Maminka už nemůže chodit! Markéta Reinischová, Petr Soukup, Jaroslav Bouda

Práci tak dostala právě Kyselková, která ovšem shodou okolností byla také v jiném stavu. S prvním manželem Petrem Haničincem (†77) zrovna čekala syna Ondřeje. „My jsme oba čekali. Jenomže moje žena byla už v pokročilejším stavu těhotenství,“ objasnil Zíma s tím, že on mohl narození dítěte oslavovat jako první. Jeho dcera Zuzana přišla na svět již uprostřed natáčení.

„Pamatuju si dokonce na scénu, na které se to dost podepsalo. Bylo to, když se princ s princeznou poprvé setká z očí do očí v zámeckém parku a vyměňujeme si prstýnky,“ odtajnil král dechovky.

„V noci samozřejmě nespal a jako každý pořádný otec jsem zapíjel dcerušku, ráno se mnou měli maskéři na Barrandově dost práce, aby to na mně nebylo znát. Měl jsem hlas tak o oktávu níž, ale to se naštěstí podařilo překonat,“ dodal. Právě díky této scéně a tomu, co předcházelo, má k pohádce zvláštní osobní význam. Stejně tak i jeho dcera. Možná že i letos zapnou Štědrý den TV Prima a od 16:20 se budou dívat na Princeznu se zlatou hvězdou.

VIDEO: Dechovkový král Josef Zíma: Jak se vyrovnal se smrtí manželky?

Video
délka: 01:49.93

Dechovkový král Josef Zíma: Jak se vyrovnal se smrtí manželky? Jan Jedlička, Markéta Reinischová, foto: archiv

Vánoční pohádky

Fotogalerie
27 fotografií