Zpočátku si lidé mysleli, že autorem trefně, vtipně a dojemně napsaného parte Michala Pavlaty je herec Ondřej Vetchý. Toho si Pavlata, který si nechával říkat Pavlatáta, „adoptoval“. Parte však vzniklo pod rukou někoho jiného.

„Nikoliv, autorem jsem já,“ řekl Aha! šéf Činoherního klubu Vladimír Procházka (64). „21. ledna zemřel náš milý kolega Michal Pavlata. Hluboký, vědoucí a známý herec, který ale, jak mohl, všude podsouval, že jej nikdo nezná, a když už ho pozná, nepochybně si ho s někým splete. Zavolejte herce a Míšu Pavlatu!, rád citoval pokyn nejmenovaného režiséra incipientovi před začátkem kterési zkoušky v Divadle E. F. Buriana,“ napsal mimo jiné ředitel divadla.

Video
délka: 01:49
1080p 720p 480p 360p 240p

Michal Pavlata (†71) má dnes pohřeb: Takhle vypadal na posledním vystoupení! Jan Jedlička

Ten také promluví na zítřejším Pavlatově pohřbu, který začne ve 12 hodin ve Velké obřadní síni pražského strašnického krematoria. Při obřadu se také pustí záznam hercova hlasu, který se stal pro diváky nezapomenutelným zejména díky dabingu. „S projevem vystoupím já a také kolega Ondřej Vetchý,“ prozradil šéf Činoherního klubu. „Pak se sejdeme v divadle a na Míšu tam ještě zavzpomínáme,“ dodal šéf divadla, kde herec prožil téměř čtvrtstoletí.

Fotogalerie: Pohřeb Michala Pavlaty: Vetchý, Topolánek,…
66 fotografií

Vše o rakovině herce Michala Pavlaty čtěte ZDE

Video
délka: 01:36.91
720p 480p 360p 240p

Zesnulý herec a dabér Michal Pavlata (+71): Před smrtí promluvil o těžké nemoci! Eva Fraňková, Lukáš Červený, Jan Jedlička

Fotogalerie
26 fotografií