Nevíte, co si pod slovy art deco představit? Malou nápovědou vám může být kniha Velký Gatsby. V praxi to znamená dekor, zlato a velkolepost.Styl, který byl oblíbený v Americe ve dvacátých letech minulého století, si inspiraci bral všude možně. Třeba ve starém Egyptě nebo u Mayů.

PROSTOR
Prostorný byt paní Jany se nachází ve vile postavené v roce 1927 ve stylu art deco. Autentické prvky se zachovaly nejen na fasádě, ale také v interiérech. Patrné jsou na dveřích i na zabudovaných skříních a různých detailech. Majitelka si přeje přetvořit stávající ložnici tak, aby působila jednotně a více odpovídala historickému rázu budovy.

PŘEDTÍM
Ložnice je velká a díky orientaci na jihozápad také velmi světlá. Vedle moderního vybavení se v ní nacházejí také noblesní prvky stylu art deco, které si s nábytkem ze světlého dřeva příliš nerozumí. Paní Jana chce v místnosti ponechat původní intarzované dveře, skříně a větrák, který zároveň slouží jako lustr.

Video
délka: 01:20

Bydlet jako… Ložnice ve stylu Velkého Gatsbyho! Česká televize

NYNÍ
Z místnosti zmizel stolek i televizní obrazovka přidělaná na zeď. Na jejich místo putoval mramorový krb. Dřevěné šatní skříně zůstaly, ale dočkaly se stylové úpravy. Dřevo zmizelo pod novým nátěrem v bílé barvě. Stěny designér zahalil do decentní tapety s geometrickým vzorkem. Noblesní atmosféru a barevnost do interiéru vnesly stylové doplňky. Nové lůžko si majitelka vybrala sama.

V novém dílu Bydlet jako objevíte krásu art deco!

Seriál vzniká ve spolupráci České televize s časopisem Nové Proměny Bydlení. Druhý díl můžete vidět 17. listopadu od 18:25 na ČT.

Podrobnosti najdete také v časopise Nové Proměny Bydlení nebo na Facebooku pořadu Bydlet jako.

Fotogalerie
22 fotografií