Tomáš rekonstruuje podkroví, trvá to dlouho a on už by se rád nastěhoval a vyspal v pořádné posteli. Má rád Alpy a horské hotýlky, které lákají nefalšovanou rustikální atmosférou. Alpská romantika by ale v podkroví žižkovského činžáku působila podivně. Jak se s tím designér popral?

PROSTOR
Ložnice v podkrovním bytě je poměrně malá, takže se sem vejde vlastně jen postel. Zůstaly tu přiznané trámy a velkým bonusem je střešní okno, z něhož je vidět na nebe a za deště se pod ním bude určitě dobře usínat. Kvůli šikmé stěně tu není možné umístit žádné skříně, celá proměna se tedy soustředí na co nejvyšší kvalitu spánku, aby si tu Tomáš opravdu odpočinul.

Video
délka: 01:06.63

Bydlet jako… V Alpách. Podkrovní ložnice, kde usíná jako na horách. Česká televize

DŘÍVE
Nábytek po původních majitelích, jen lyže už jsou Tomášovy. Podlaha z masivních dřevěných prken a trámy, to je dobrý základ. Původní dispozice místnosti je jediná možná, postel je umístěná mezi trámy a se střešním oknem na dohled.

Maličká místnost v podkroví se změnila v útulnou moderní ložnici evokující dovolenou na horách.

NYNÍ
Změnila se celková atmosféra pokoje. Vyvolává pocity relaxace a uvolnění, převládají kvalitní přírodní materiály. Přírodní trámy jsou jen obroušené a zakonzervované nátěrem, ve stejné barvě světlého dřeva jsou i noční stolky z masivních špalků. Světlá  tapeta prostor opticky zvětšuje, i když je na ní také motiv dřeva.

Maličká místnost v podkroví se změnila v útulnou moderní ložnici evokující dovolenou na horách.

Seriál vzniká ve spolupráci České televize s časopisem Nové Proměny Bydlení. Druhý díl můžete vidět 27. října od 18:25 na ČT.

Podrobnosti najdete také v časopise Nové Proměny Bydlení nebo na Facebooku pořadu Bydlet jako.

Fotogalerie
27 fotografií

Nové Proměny Bydlení