Zbyněk je IT technik a dobrovolný hasič, který vyrostl v Plzni, žije v Plzni a v Plzni se mu líbí. V prostředí Škodových závodů se cítí jako doma, takže bylo jasné, co bude zdrojem inspirace.

Průvodci Roman Zach a Jana Stryková vás v industriálním stylu zorientují od A do Z a nebude to rozhodně nudná přednáška.

V novém díle Bydlet jako... se obyčejný pokoj proměnil v industriální pracovnu.

PROSTOR
Byt, do kterého se Zbyněk před dvěma měsíci nastěhoval, byl zatím jakýmkoliv stylem naprosto nedotčený. Jeho majitel si ještě ani nestihl ujasnit, ve kterém pokoji bude mít matraci, na níž zatím spí. Po konzultaci s naším designérem Petrem usoudil, že zhruba pětadvacetimetrový pokoj věnuje celý pracovně. Kromě stolu pro práci na počítači by si totiž přál i ponk a Petr mu ho slíbil.

DŘÍVE
V pokoji, který jevil jasné známky toho, že majitel bydlení neřeší, se objevil náznak industriálního stylu v podobě pracovního stolu. Proti vstupním dveřím do pracovny byla položená matrace, která zatím nahrazovala Zbyňkovi opravdovou postel. Úplně chyběly úložné prostory.

V novém díle Bydlet jako... se obyčejný pokoj proměnil v industriální pracovnu.

NYNÍ
Pokoj se stal plnohodnotnou pracovnou se stolem a s ponkem, skříněmi a policemi a s malou pohovkou pro odpočinek. V rohu u okna je subtilní pohovka, tedy spíš jen širší křeslo, které tu nezabírá zbytečně moc místa. Dovoluje tak vyniknout zajímavým kusům nábytku inspirovaným továrním prostředím.

V novém díle Bydlet jako... se obyčejný pokoj proměnil v industriální pracovnu.

Seriál vzniká ve spolupráci České televize s časopisem Nové Proměny Bydlení. Druhý díl můžete vidět 29. září od 18:25 na ČT.

Podrobnosti najdete také v časopise Nové Proměny Bydlení nebo na Facebooku pořadu Bydlet jako.

Video
délka: 01:55.39

Bydlet jako: Úžasná pracovna jako z knížek Julese Vernea! Česká televize

Fotogalerie
24 fotografií

 

VIDEO PRO INSPIRACI: Do proměny kuchyně nemusíte investovat desetitisíce!

 

Video
délka: 02:27.05

Do proměny kuchyně nemusíte investovat desetitisíce! Adam Balažovic