Časy, kdy oblečený pes vzbuzoval překvapení a úžas, jsou dávno pryč a to vědí i světoví návrháři, kteří se snaží zaplnit lačnost klientů po sladěném oblečení pána a psa.

Na molo

Došlo to dokonce tak daleko, že pejsci jsou už přímo součástí módních přehlídek. Nejnovější kolekci představil před pár dny Anthony Rubio, který sladil nejen věci na denní nošení, ale dokonce i velkou večerní nebo svatební róbu!

Autor: Profimedia

Ikonické značky

Pozadu nezůstal ani módní dům Gucci, který přišel rovnou s celou Gucci Pet Collection, která nabízí obojky, obaly na psí známky nebo svetříky se známým logem z vlny a mohéru. Samozřejmostí jsou i luxusní tašky. Stejně tak Louis Vuitton nebo Chanel přišli s kolekcí pro čtyřnohé kamarády mnohdy za závratné sumy.

Autor: Gucci.com

 

Hezky česky

Pokud nevyhledáváte módu za statisíce, pak i pro vás existuje zábavná a podstatně levnější varianta, navíc z dílny šikovných českých ručiček. Díry na českém trhu si všimla i Anna Šalmík, která založila firmu na psí doplňky Pawome Gang. Vybírat můžete z široké škály ledvinek, gumiček do vlasů, šátků pro pejsky i klíčenek. Plusem je, že si látky dokonce sama navrhuje, takže jde o skutečně designérské a jedinečné kousky s českými nápisy.

Autor: pawsomegang.cz

 

Na prezidenta

Flanelové košile jsou hitem! Každý z nás má doma určitě alespoň jednu. Přesně na tento trend reaguje třeba značka volnočasového oblečení GAP, která přišla s kolekcí košil. Vybrat si stačí jen barvu a můžete směle do víru města.

Autor: gapstore.cz

Slavní a sladění

Průkopnice tohoto trendu je rozhodně Paris Hilton, která je vášnivou chovatelkou psů a zejména čivav, a dokonce jim na své zahradě vybudovala „boudu“, která má podobu luxusního minidomku o dvou podlažích včetně balkonku. Často je bere na významné společenské akce a nebyla by to dědička hotelového impéria, kdyby dokonale a samozřejmě značkově nesladila i svého psa.

V kultovním filmu Pravá blondýnka měl důležitou roli i její čivaví kamarád, který se dokonce přiznal ke své gay orientaci. A proto ho mohla Elle Woodsová v podání herečky Reese Witherspoon směle oblékat do růžové.

Autor: Profimedia

Je to jen výstřelek?

Nutno podotknout, že oblékání psa nemusí být vždy jen módním výstřelkem, ale mnohdy i nutností. Zejména u mini pejsků, starších a nemocných psů je udržení tepla a zamezení prochladnutí žádoucí, a dokonce je doporučováno veterináři. „Sám doporučuji svým klientům, aby zejména své starší pejsky nebo ty, kteří trpí na ledvinová onemocnění, chránili před chladem vhodně vybraným oblečkem a nevyráželi s nimi v dešti nebo zimě na delší procházky,“ radí veterinář z kliniky UnoVet.