Pondělí 18. října 2021
Svátek slaví Lukáš, zítra Michaela
Polojasno 13°C

Pelíšek pro psa. Jak vybrat ten správný, který si váš chlupáč zamiluje

/
 • Elegantní a pohodlný pelíšek Full comfort s kvalitní výplní z paměťové pěny si vaši mazlíčci zamilují díky hebkému, přesto odolnému potahu. 790 Kč, krmiva-pucalka.cz
  Elegantní a pohodlný pelíšek Full comfort s kvalitní výplní z paměťové pěny si vaši mazlíčci zamilují díky hebkému, přesto odolnému potahu. 790 Kč, krmiva-pucalka.cz (Aminela)
  30. září 2021 ● 06:00

  Větší, nebo menší? Otevřený, nebo uzavřený? A jaký materiál? Volba vůbec není jednoduchá. Zeptali jsme se proto odborníka a získali jsme pro vás hned několik praktických rad.

  Na trhu je dnes opravdu široký výběr výrobků, takže pro laika není vůbec jednoduché se zorientovat. Proto jsme oslovili odborníka Martina Pučálku z e-shopu Krmiva-pucalka.cz. S jeho pomocí jsme sestavili přehled vlastností, jimž byste při výběru pelíšku právě pro vašeho čtyřnohého mazlíčka měli věnovat pozornost.

 • 1.

  Cena

  Autor: Mia Cara

  Jako v případě jiných produktů, i zde může být cena vodítkem jen do určité míry. Je-li cena příliš nízká, počítejte s tím, že pelíšek pejskovi příliš dlouho nevydrží. Nicméně ani velmi drahý pelíšek nemusí být zárukou kvality, někdy platíte spíše za design. Věnujte pozornost skladbě materiálů, provedení švů, ale také možnostem údržby.

 • 2.

  Vzhled

  Autor: Curver

  Dnes už je nabídka opravdu široká, takže záleží jen na vás a také na místě, kde bude pelíšek umístěn. Má-li pejsek svůj venkovní kotec nebo vlastní místnost, pak není zrovna nutné, aby pelech ladil s vašim oblíbeným interiérovým stylem. Jinak ale neexistuje důvod, aby pejskovo lože hyzdilo váš domov. Máte-li ho zařízený v rustikálním stylu, nabízí se pelíšky proutěné, pro milovníky moderního interiéru jsou vhodné jednoduché pelíšky z odolných textilií. Pěkně vypadají také plastové pelechy v pleteném vzhledu.

 • 3.

  Velikost

  Autor: Hunter

  Vždy je vhodné volit velikost pelíšku nebo matrace o trochu větší, aby měl pes dostatek místa. Musí se také brát ohled na to, kde bude pelíšek umístěn, aby  se správně vešel do zvoleného prostoru. 

 • 4.

  Otevřený, nebo uzavřený?

  Autor: Proud Dog Mum

  Obecně platí, že malí psi mají raději uzavřené pelíšky nebo takové, které je trochu „obklopují“. Čím je pes větší, tím častěji se používají samostatné matrace, případně matrace s mantinelem. Nicméně je vždy důležité to, co vyhovuje danému psovi. Jsou i malí psi, kteří preferují klasické matrace. V tomto hraje vždy největší roli zkušenost chovatele se svým psem.

 • 5.

  Výběr materiálu

  Autor: Dogsie

  Při výběru byste měli zohlednit jak povrchový materiál, tak kvalitu výplně. S váhou psa roste i požadavek na kvalitu vnitřní výplně. U těžších psů hrozí proleženiny, pokud zvolíme například pelíšek s výplní z dutého vlákna, které je běžné u levnějších produktů z asijských zemí. Takový pelíšek se nejen proleží, ale výplň má i kratší životnost a není vhodné ji prát. U pelíšků pro menší psy hraje toto menší roli, ale i tak je vhodné volit kvalitnější materiály, jako je například drť z paměťové pěny nebo molitanu.

   

  Potahové látky můžeme rozdělit na ty více „umělé“ a více bavlněné s tím, že umělé (typicky nylonové) jsou odolnější, ale pro psy méně příjemné. Potahy s větším obsahem bavlny jsou příjemnější. Některé materiály mají zátěr, což je vrstva, která zabraňuje průniku tekutin skrz látku. Na trhu jsou k dostání i výrobky, které kombinují více materiálu – jsou oboustranné, takže je můžete používat pro více účelů.

 • 6.

  Možnosti údržby

  Autor: Allpets

  Pro mnohé z majitelů psů bude klíčovým aspektem to, zda má pelíšek nebo matrace snímatelný potah. To je pro zachování čistoty velmi důležité. Většina pelíšků má snímatelný zpravidla pouze vnitřní potah, ale okraje vyprat nelze nebo je musíte prát i s výplní. Pouze několik výrobků na trhu můžete kompletně vyprat.

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 0

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Články odjinud
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy