Úterý 17. května 2022
Svátek slaví Aneta, zítra Nataša
Polojasno 25°C

Keře kvetoucí v zimě? Víme, které nesmí chybět na vaší zahradě

/
 • (Shutterstock.cz)
  18. ledna 2022 ● 06:00

  Před pár lety jsme bývali jako v Jiříkově vidění, když jsme šli v lednu nebo únoru kolem cizí zahrady a tam něco kvetlo. Dnes už nejsou takové rostliny žádnou zvláštností.

  Pokud uvažujete o tom, že byste si i na svou vlastní zahradu pořídili nějaký keř kvetoucí v zimě, a dokonce třeba i vonící, zaměřte se na tyto stálice.

 • 1.

  Jasmín

  Autor: Shutterstock.cz

  V případě zimního kvetení půjde o jasmín nahokvětý, který si ovšem laici většinou pletou s forsytií neboli lidově zlatým deštěm. Tenhle druh jasmínu má totiž podobné květy. Když ho vysadíte na slunné místo, v podstatě se o něj nebudete muset starat, žádnou zvláštní péči nevyžaduje. Jeho metličky se budou ochotně pnout po plotě. Nebo ho nechte plazit se po zemi či spadat ze zídky. Pokud by byly větší mrazy, je dobré trochu chránit jeho kořeny, chvojím.

 • 2.

  Zimnokvět

  Autor: Shutterstock.cz

  Tento keř vás nezklame. Jmenuje se zimnokvět časný, což jasně vypovídá o tom, co od něj můžete čekat. Časné květy v zimě! Jsou žluté a vonné a mají hezký tvar. Je zajímavé, že většina keřů kvetoucích mimo sezonu a značně mrazuvzdorných má ráda teplé stanoviště. Stejně je na tom i zimnokvět. Je ovšem náchylný na přeschnutí, chce pravidelnou zálivku.

 • 3.

  Kalina

  Autor: Shutterstock.cz

  Když si vysadíte kalinu bodnantskou, určitě neuděláte chybu. Na zimu sice opadá, ale v našich zeměpisných podmínkách s mírnějšími zimami vám bude kvést od Vánoc až do jara, a k tomu ještě bude vonět. Počítejte s tím, že je to keř, který vás časem přeroste, chce více místa. Dopřejte kalině světlé nebo polostinné stanoviště, kvalitní substrát a zálivku.

   

  Jaké další keře vám budou dělat radost na zimní zahradě? To se dočtete v aktuálním čísle časopisu Blesk Hobby, kde na vás čeká mnoho dalších zajímavých článků. Podíváte se na návštěvu do domu, ve kterém bydlí herec Zdeněk Podhůrský, poradíme vám, jak máte kompostovat v zimě nebo správně pečovat o orchideje. Časopis zakoupíte na novinových stáncích, nebo si ho můžete objednat v našem iKiosku ZDE

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

Přidat názor
Počet komentářů: 0

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Články odjinud
BAZAR
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy