Úterý 19. leden 2021
Svátek slaví Doubravka, zítra Ilona
Oblačno, sněžení -3°C

Zapomeňte na sušáky. 6 důvodů, proč si pořídit sušičku a dost při tom ušetřit

/
 • (istock.cz)
  26. listopadu 2020 ● 06:00

  Také vám kamarádka nebo známí básní o sušičce prádla? Je pravda, že ti, kteří si tohohle pomocníka pořídili domů, si už bez něj život nedokážou představit. Už se totiž nemusí rozčilovat nad zatuchlým nebo zmačkaným prádlem. Ušetří také spoustu času, práce, místa i finančních prostředků.

  Nevěříte? Podívejte se na výhody sušiček podrobně…

 • 1.

  Ušetříte místo i čas

  sušička

  Už nemusíte přemýšlet, kam umístit sušák na prádlo, aby nepřekážel, ani kde všude prádlo rozvěsit, abyste mohli vyprat další várku. Prádlo jednoduše přemístíte z pračky rovnou do sušičky a poté ihned uklidíte do skříně nebo si ho obléknete. Ušetříte tak i čas, který by zabralo přenášení prádla k sušáku nebo šňůrám a jeho věšení. Sušička přitom nemusí zabírat moc místa navíc. Se speciální spojovací sadou ji můžete umístit přímo na pračku, navíc tím získáte praktickou poličku na odkládání a skládání prádla.

  Náš tip: Pokud máte malý byt nebo omezené místo v koupelně a sušička se vám ani na pračku nevejde, i tak existuje řešení. Řešením je kombinace pračky se sušičkou. Například u spotřebiče Bosch WDU8H541EU lze v jednom cyklu perfektně vyprat i vysušit 6 kg prádla. Pokud použijete spotřebič pouze k praní, zvládne se postarat až o 10 kg prádla.

 • 2.

  Prádlo budete mít suché, i když je ošklivo nebo zima

  sušička

  Pokud venku prší, schne prádlo déle, nemůžete si ho vzít na sebe ani vyprat další. Na sluníčku zas mohou navíc barvy blednout. Také sušení prádla během podzimu či zimy bývá problémem. Většina z nás řeší, kam umístit sušák s mokrým prádlem, aby dostatečně vyschlo a přitom nebylo ošklivě zatuchlé. Toto se vám se sušičkou nestane. Prádlo usušíte rychle bez ohledu na počasí a vydrží vám déle.

 • 3.

  Zbavíte se otravného žehlení

  sušička

  Jeden z hlavních důvodů, pro které si sušičku hodně lidí pořizuje. Pokud i vás nebaví stát hodiny u prkna a žehlit stále dokola hromady prádla, pak je pro vás sušička opravdovou záchranou. Sušička sama pozná, kdy je prádlo suché, nepřeschne jako na šňůře a vy ho pak nemusíte žehličkou napařovat. Prádlo vyndáte ze sušičky teplé, nadýchané a bez záhybů. V naprosté většině ho už není potřeba žehlit. Můžete ho rovnou složit a uložit do skříně nebo si ho můžete obléknout na sebe. 

  Náš tip: Pořídit si dokonce můžete i speciální příslušenství – koš, ve kterém lze pohodlně a bezpečně sušit například vlněné svetry, sportovní obuv nebo plyšové hračky (nabízí např. Bosch).

 • 4.

  Budete mít konečně hebké ručníky

  sušička

  Také byste se chtěli po koupeli zachumlat do měkkého a heboučkého ručníku? Jenže ty vaše jsou naopak tvrdé a plné cucků? I v tomto případě vás sušička opravdu překvapí. Pokud si totiž dáte vedle sebe ručník usušený klasicky a ručník usušený sušičkou, určitě si hned vyberete ten ze sušičky. Bude totiž měkký, jemný a nepoškrábe vaši pokožku. 

 • 5.

  Zbavíte se nepříjemného pachu, pylu nebo prachu

  sušička

  Sušička je také skvělou volbou pro alergiky. Pokud věšíte prádlo venku, může se na něm usazovat špína z ovzduší, prach, pyl, prádlo načichne kouřem od sousedů apod. Způsobí to vám nebo dětem zbytečné alergické reakce. Se sušičkou ale žádné takové problémy nehrozí. Stejně tak vás už nemusí trápit chlupy vašeho čtyřnohého miláčka, které filtr dobře zachytí. Ze sušičky vyndáte prádlo vždy perfektně čisté, suché a voňavé. 

  Náš tip: Pokud by pro vás vůně nebyla dostatečně intenzivní, stačí využívat různé osvěžující prostředky určené přímo pro sušičky. Oblíbené jsou například jednorázové ubrousky, které jen vložíte spolu s prádlem do bubnu. Koupit můžete ale i vůně, které vydrží několik týdnů, popřípadě desítky sušení. Nejnovější sušičky disponují i krátkými refresh programy. Košili načichlou kouřem nebo propocené tričko nemusíte hned prát. Stačí vložit je na pár minut do sušičky a díky páře budete mít vše čisté, suché a bez zápachu. Tím také prodloužíte životnost oblečení.

 • 6.

  Ušetříte energii

  sušička

  Abyste při sušení zbytečně nespotřebovali více energie, než je třeba, je potřeba myslet na jednu důležitou věc. A to čištění kondenzátoru. Pokud se totiž pravidelně nečistí, zanáší se, snižuje se účinnost sušení a narůstá spotřeba. Dobrou zprávou ale je, že u nejmodernějších sušiček si s údržbou žádné starosti dělat nemusíte. Pokud vyberete sušičku s unikátním systémem AutoClean, nebude mít filtr ve dvířkách, ale před kondenzátorem. Kondenzátor i filtr se automaticky několikrát propláchnou během sušicího cyklu a nečistoty a vlákna z oblečení se shromáždí v nádobce ve spodní části spotřebiče. Inteligentní senzory vás pak upozorní, až bude třeba nádobku vyčistit. Jednou za přibližně 20 cyklů ji jednoduše vyjmete a opláchnete. Díky tomu má sušička po celou dobu životnosti nízkou spotřebu energie a vysoký výkon. Náklady na energie ušetříte i díky tomu, že nebudete muset větrat a vytápět místnosti s rozvěšeným mokrým prádlem, abyste předešli plísním.

  Nestihli jste ještě uklidit a zazimovat zahradu? Ve videu s Markétou Mayerovou se dozvíte, na co byste určitě neměli zapomenout.

  Video
  délka: 03:49.96

  Hobby s Markétou Mayerovou: Úklid zahrady na poslední chvíli Blesk pro ženy/ Martin Mol

Přidat názor
Počet komentářů: 0

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Články odjinud
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy