25. květen 2020
Svátek slaví Viola, zítra Filip

Balzám na rty využijete na spoustu nečekaných způsobů. Tady jsou!

/
 • (iStock)
  15. května 2019 ● 06:00

  Balzám na rty má v kabelce snad každá žena. Tahle šikovná věcička ale neumí jen hydratovat rty. Podívejte se na další praktické využití, o kterém jste neměli nejspíš ani tušení.

  Jelení lůj, pomáda či balzám na rty. Nepostradatelný kosmetický pomocník, který stojí jen pár korun, spousta z nás si bez něj nedokáže představit jediný den. Věděli jste ale to, že díky mastnému voskovému základu nemusí ochránit jen vaše rty? Že vám může pomoci s celou řadou problémů všedních dnů? Neváhejte a vyzkoušejte následující tipy, budete mile překvapeni.

 • 1.

  Konec otlakům a puchýřům

  balzám na rty

  Koupili jste si nové boty a při první pochůzce vás začaly dřít? A nemáte po ruce náplasti? Jako účinnou první pomoc můžete použít balzám na rty. Kritická místa namažte opakovaně balzámem na rty. Balzám vytvoří ochrannou vrstvu, která zabrání dalšímu tření. Vaše nožky navíc změkčí a zanechá je kluzké a bez bolavých puchýřů.  


 • 2.

  Kožené botky jako nové

  balzám na rty

  U bot ještě zůstaneme. Pokud se vám nechce utrácet za drahé přípravky na boty nebo zkrátka žádný po ruce nemáte, skvělou službu udělá pomáda na rty. Pečující složení udělá dobře nejen kůži na rtech, ale také vašim botám. Obětujte ho a na rty si pak kupte jiný, uvidíte, že se to vyplatí. Kožené boty zanechá pružné a lesklé a bez malých škrábanců. Podobně můžete využít jeho účinky u kožených kabelek nebo pásků. Vrátí jim původní lesk a budou vypadat jako nové. 

 • 3.

  Pevné uzly

  balzám na rty

  Boty ještě do třetice. Tentokrát se zaměříme na tkaničky. Rozčilují vás stále se rozvazující tkaničky? Zafixujte je pomádou na rty. Potřete je balzámem a nechte zaschnout. Uvidíte, že vám uzly budou držet mnohem lépe.   

 • 4.

  Zaseknutý prsten

  balzám na rty

  Tento problém většinou řešíme v horkých letních dnech, kdy nám mohou ruce otékat. Pokud se pokoušíte sundat si prstýnek a za žádnou cenu s ním nehnete, nepanikařte a vyzkoušejte trik s balzámem na rty. Tyčinkou potřete prsten i jeho okolí, to se dobře promastí a uvidíte, že z prstu prsten sklouzne jako nic.

 • 5.

  Odřený nos

  balzám na rty

  Tento trik oceníte hlavně v zimě, kdy lidi trápí nejrůznější nachlazení a hlavně rýma. Neustálým smrkáním si velice rychle způsobíme odřenou pokožku v okolí nosu, to nás dokáže pořádně potrápit. Když si ale vezmete na pomoc balzám na rty, budete mít brzy po problému. Hydratační složky, které jsou obsaženy v tyčince, se postarají o to, že váš nos a okolí už nebudou zarudlé, vysušené a šupinaté. Stejně tak ho můžete v případě potřeby použít na zahojení i jiných odřenin a drobných ranek na těle. Mastný film bude odpuzovat nečistoty a složení balzámu napomůže rychlejšímu hojení. Jen byste ho už samozřejmě pak neměli používat znovu na rty kvůli přenosu nežádoucích bakterií.

 • 6.

  Zaseknutý zip

  balzám na rty

  Určitě se vám to někdy stalo. Zrovna když se to nejvíc nehodí, zasekne se vám zip na bundě či kabelce. Místo rozčilování se si vzpomeňte na svého malého pomocníka v kabelce. Pokud totiž promažete zuby i jezdec zipu, uvidíte, že si s nepříjemným problémem balzám poradí. Zkuste jezdcem pomalu posouvat tam a zpět, a jakmile se mezi zuby dostane dost maziva, měl by zip povolit.


 • 7.

  Upravené vlasy a obočí

  balzám na rty

  Pomáda na rty ošetří a zkrášlí nejen vaše rty, ale pomůže zkrotit také poletující vlasy. Nelíbí se vám neupravené vlasy, které vám rozfoukal vítr nebo statická elektřina? Balzám na rty lze v tomto případě použít jako vosk na vlasy. Buď jím můžete potřít suché roztřepené konečky, nebo ho lze nanést jen trošku na hřeben a pročesat jím celé vlasy, a tím je hezky uhladit. Hned budou upravenější a přestanou poletovat. Jen pozor na množství a také oblast kořínků. Pokud byste to přehnala, vlasy budou vypadat mastně. Pomocí pomády získáte také hezky upravené obočí. Stačí lehce přetřít tyčinkou.

Přidat názor
Počet komentářů: 1
Zobrazit celou diskusi
Články odjinud
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy