Byt v Praze o dispozici 3KK a rozloze 70 m2 je sladěný do posledního detailu, ty Klára miluje a je to vidět! S rekonstrukcí i zařízením si nechala občas poradit od designérky a kolegyně z Bonami, ale výsledná podoba bytu, ve kterém s přítelem žije teprve pár měsíců, je dechberoucí.

Autor: Bonami

Důležitá je v celém bytě vzdušnost a umístění retro kousků, ke kterým má vztah. Mezi ně patří třeba nábytek po prarodičích nebo obrazy. „Náš byt je plný předmětů, které jsou nabité symbolikou a vzpomínkami. Třeba vystavená kniha, ze které mi maminka četla příběh, kus ztvrdlé sopky z naší zahraniční expedice nebo kreslený portrét otce mého partnera, kterého jsem nikdy neměla to štěstí poznat," říká.

Obývací pokoj

Dominantou obýváku není překvapivě sedačka, ale velký jídelní stůl. „Většina sešlostí se zpravidla točí kolem jídla a pití, tak je daleko pohodlnější usadit se k jídelnímu stolu než ke konferenčnímu. A navíc se do přípravy jídla mohou zapojit i ostatní. Mazané, že?" Televize je používána jen jako kulisa, pokud se Klára s partnerem chtějí koukat na film, mají na to rovnou plátno a promítačku, netradičně umístěnou v ložnici.

Autor: Bonami

Ložnice

Je nejoblíbenějším místem. „Kromě pocitu blízkosti je to i symbol nového začátku každého dne. Uklidňuje mě výhled z postele na noční Prahu v dálce, první ranní paprsky slunce dopadající na protější zeď – zkrátka nádhera," popisuje. V posteli s ní tráví čas i její psí parťák, bez kterého si domov nedovede představit. I samotné umístění postele do prostoru předcházel řádný výběr. „Ještě když byl byt úplně prázdný, spávali jsme v něm jen na karimatkách. Každou noc jsme se uložili někde jinde, abychom našli to pravé místo."

Autor: Bonami