Manažerka Bonami zařídila byt v centru Prahy tak vkusně, že byste tam chtěli sami bydlet! Na 42 m2 žije s manželem a kočkami Koblihou a Bábovkou. A je důkazem, že černobílá elegance rozhodně není nuda a že i na malém prostoru se dá kouzlit.

Autor: Bonami

Při zařizování řešila cenu, design a skladnost. Každá dekorace má svou přesně danou funkci a účel. „Držím se základního pravidla, a to zvolit tři základní barvy, které pak mohu doplnit. U mě jsou to černá, šedá a přírodní. Nejvíc mi sedí skandinávský styl bez ohledu na to, zda je trendy,“ prozrazuje. „Inspiraci čerpám nejen z instagramových profilů a youtubových pořadů zaměřených na interiérový design, ale i z klasiky v podobě knih Architectural Digest nebo Kinofolk.

Soužití s mazlíčky

Zařízení bytu podléhalo faktu, že v bytě žijí i domácí mazlíčci, zejména co se týče textilií. „Po tom, co jsem si pořídila drahou vaflovou deku a kočky ji do měsíce rozcupovaly, vybírám už pouze textilní doplňky s hustými a kratšími vlákny a pratelné koberce,“ směje se. Výběru podléhaly i květiny, které bylo třeba pečlivě rozmístit. A také bylo třeba vybrat takové, které nejsou jedovaté. Vázy zase musí být dost těžké, aby je kočky neshodily.

Autor: Bonami

Cenné rady, jak na zařízení malého bytu

  • Vybírejte nadčasové kousky, které se hned neokoukají, ale držte se spíše neutrálních barev.
  • Dekorace si můžete sami vyrobit, čímž vám vznikne originál. A vnesou do interiéru barvu.
  • Rozčleňte si zóny (obývací pokoj, pracovna, ložnice). Pomohou vám k tomu závěsy, komody nebo regály a klidně nakupujte v bazarech nebo počkejte na výprodeje. „I z levnějších kousků lze totiž poskládat top bydlení a cítit se dobře tady a teď.
  • Vytvořte si moodboard v PowerPointu nebo Canvě, díky čemuž uvidíte, zda se k sobě jednotlivé kousky budou hodit, ještě než je koupíte.
  • Myslete na osvětlení a rozmístěte dostatek lampiček nebo svíček pro různé atmosféry. Volte raději teplé žluté světlo než zářivé bílé.

Autor: Bonami